Érsekcsanád KSKE. - Sükösd SC. 0-1 (0-1)

Sükösd: Szabados – Büte, Koszorús, Szabó – Halász I., Krix, Kovács, Matity, Csordás – Pesti, Takács

Cserék: Papp (Csordás helyett a 48. percben), Hegyi (Kovács helyett a 61. percben), Tamás (Takács helyett a 61. percben), Koprivanacz, Tölgyesi, Czár

Sárga lap: Büte, Krix, Matity, Csordás, Pesti

Érsekcsanád: Pesti – Tamaskó, Szabó Péter, Kenyeres, Bajnok, Hammer, Vidákovics, Szabó Patrik, Taba, Schwan, Kovács

Cserék: Ritter, Nagy, Szabó R., Oláh, Béda

Sárga lap: Kenyeres, Hammer, Taba

Gólszerző: Pesti

Játékvezetők: Rácz (Bene, Hágen)

A 6. fordulóban került megrendezésre az igazi örökrangadónk az Érsekcsanád otthonában. A időjárás kegyeibe fogadta a kilátogató szurkolókat, akik szép számban megjelentek, azonban a játékosok nem feltétlenül örültek a tűző napsütésnek és a fülledt melegnek. Legalábbis úgy tűnt, hogy mi nem, mivel elég álmosan kezdtük a mérkőzést. A hazaiak sem szaggatták az istrángot, de így is könnyedén vezetést szerezhetek volna. Taba egyedül eldönthette volna a mérkőzést (szerencsénkre inkább valami menyecskét döngetett vasárnap reggel, egy lakodalom után, bár erre Ő sem emlékezett tisztán), előbb egy szöglet után fejelt a felhők közé, majd egy nagy bedobás pattant elé, amit úgy eltört az ötösről, mint én múlt héten a Dusnok ellen. Nem sokkal később már Schwan és talán Kovács vezették a labdát Koszorúsra, de hála Istennek előbbi elönzőzte így Peti szerelni tudta. Nagy mentés volt. Mi jóformán az első veszélyes lehetőségünkből gólt szereztünk. A 33. percben Takit buktatták a bal oldalunkon, a megítélt szabadrúgást Halász I. tekerte élesen a kapu elé. A megpattanó labdát a kapus Pesti még ki tudta ütni, de a mi Pestink szokás szerint jól helyezkedett és a hálóba bólintott. (0-1) Nem sokkal később ismét ugyanonnan végezhettünk el szabadrúgást. Ezúttal is Peca tekert, most laposan a rövidre, amibe Taki még bele tudott piszkálni, így Pesti kapus nagy bravúrral tudott csak szögletre hárítani. A sarokrúgás után Matity fejelt a hosszúról, sajnos fölé-mellé. A második félidő elején Csori megsérült, a helyére Papp állt be, majd az utolsó fél órára bejött még Karesz, és a talán 8 éve hogy utoljára pályára lépő Hegyi Feri is. Így már hivatalosan is üdvözölhetünk a csapatban Fefe. Ebben a játékrészben inkább mezőnyjáték folyt a pályán kevés igazi gólszerzési lehetőséggel. Mi rugdostuk fel a labdát, Ők meg vissza, vagy éppen fordítva. Volt azért egy két helyzetecskénk, előbb egy veszélyesnek tűnő Peca szabadrúgás, ami épphogy elsuhant a hosszú kapufa mellett, később egy Árpi szóló, amit egyedül is befejezhetett volna, de Hegyihez gurított akinek a lövését Pesti hárította. A végén megint Papp cselezte magát a 16-oson belülre, aminek a vége egy hátulról történő épphogy szabályos??? (Béla szerint legalábbis az volt) becsúszó szerelés lett. Talán ha Árpi centerez… A hazaiaknak is volt két szabadrúgásuk ígéretes helyről, de ezeket elbénázták, meg talán Hammer cikázott át egyszer a bal oldalunkon, de a lövésre már nem maradt ereje, vagy éppen túl sok maradt, mert 8 méterről kb. ugyanennyivel lőtt fölé. Az eredmény a továbbiakban már nem változott, így megmaradt a 100 %-os idegenbeli mérlegünk. Összességében megint egy elég alacsony színvonalú mérkőzést sikerült játszanunk, a labdákat még mindig csak vágtuk előre, de legalább jobban küzdöttünk, mint eddig és a legfontosabb, hogy nyertünk. Az idén az első mérkőzésén pályára lépő Karesz hozta amit elvártunk Tőle, hajtott, küzdött, lerúgott két bekket :-) A nagy visszatérő Hegyinek sajnos kellemetlen emlékei is lehetnek majd a meccsről, ugyanis egyszer lekönyökölték, egyszer pedig összefejelt valakivel.  A mérkőzés legjobbja egyértelműen Bubesz volt. Rengeteget futott, szerelt, nem volt elveszett labda. Példát vehetnénk Róla. A mérkőzés után Koszorús Peti vendégül látott minket, egy kis itókával és "hazaival". Reméljük legközelebb a Karesz hozhatja a beígért tyúkokat, amiknek a küszöbön vágjuk el a nyakát. Bár személy szerint én ezzel megvárnám, hogy az Anett is itthon legyen :-)