Év végi bizonyítvány, 2015 tavasza

ÉV VÉGI BIZONYÍTVÁNY, 2015 TAVASZA

Június 6-án a Sükösd-Felsőszentiván mérkőzéssel befejeződött a 2014-15. évi megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság, következzék az értékelés és a már hagyományos bizonyítvány osztás.

A téli felkészülés az edzéstervnek megfelelően rendben megtörtént, a feltételeket tovább javította az edzőpálya világításának minden igényt kiszolgáló felújítása. A munkát az őszi kerettel kezdtük, kiegészülve az ifiből Rácz Gergővel, Farkas Péterrel és Berger Dénessel, és azzal a jó hírrel, hogy sérüléséből felépült Matity, Rozsi és Szöllősi. Egyedül Büte távozott Érsekcsanádra, új játékost nem igazoltunk. Faddi Máté edző folytathatta megkezdett munkáját, a kitűzött cél az ötödik hely megszerzése volt, amihez minden feltétel rendelkezésre állt, ennek elfogadásával készen állt a nyitányra a csapat.

Elsőként Kelebiát fogadtuk, azzal a nyomasztó teherrel, hogy ősszel egy hetessel küldtek haza bennünket, s a szégyent feledtetni illett, ami csak részben sikerült, mert Matity duplázása és Szöllősi gólja egy 3:3-as döntetlenre volt elég, ami ugyan nem kevés, mert Kelebiát akkor még az erősítések után a bajnok esélyesek között emlegették.

A második fordulót is itthon játszottuk az őszi első Jánoshalma ellen. A négy meghatározó emberünk (Molnár, Csordás, Pesti és Bohner) hiánya eleve halvánnyá tette esélyeinket, de a tisztes helytállás megvolt (0:2). Ez volt az egyetlen találkozó, amelyen nem tudtunk gólt rúgni. A kedvezőnek nem mondható sorsolás szerint a harmadik fordulóban a harmadik helyezett Dusnokon nekünk állt a zászló: Matity kétszer is vezetést szerzett, Simonitsot a 30. percben kiállították, Pesti sérüléséig tartottuk a 2:2-es döntetlent, a végén egy nagyon gyanús 11-essel vesztettünk 3:2-re. Az első három fordulóban jól játszottunk, de a várt eredmény (legalább három pont) elmaradt, csak egyet sikerült begyűjteni.

Szeremlén már fordult a kocka, fordulatokkal és indulatokkal teli meccsen Pesti (2), Papp és Csordás nem mindennapi találatával három ponttal térhettünk haza. Akkor még nem is sejtettük, hogy ezzel olyan sikeres szériát indítottunk el, amelyre 2010 óta nem volt példa: nyolcszor nyertünk zsinórban. Bajaszentistvánon Papp gólja elég volt a győzelemhez (0:1). Érsekcsanádot Pesti (2), Matity (2), Kovács Robi és Hornyák góljaival 6:0-ás eredménnyel intéztük el, közönségünk nagy megelégedésére. Bácsbokodon is jól ment, Kovács Robi kétszer, Papp és Bohner egyszer-egyszer talált be (1:4). A lendület megmaradt Csávoly ellen is, Matity, Szöllősi, Pesti és Schultz Máté volt eredményes (4:0). Az első helyért még versenyben lévő Mélykút látogatott hozzánk, s a szezon kimagaslóan legjobb játékával Papp és Matity két remek találatával értékes skalpot szereztünk (3:1). Katymáron Papp és Szabó Dávid, itthon, Bácsborsód ellen Szöllősi és Papp találataival egyaránt 2:1-es eredménnyel hoztuk a „kötelezőt”.

A játék színvonala már elmaradt az előzőekétől, fáradni látszott a csapat, pedig Nemesnádudvart kellett volna megverni ahhoz, hogy esélyünk legyen a negyedik-ötödik hely valamelyikének a megszerzéséhez. Ez már nem ment, 11 perc alatt 2:0-ás vezetést szereztek, amire csak Szöllősi tudott válaszolni (1:2). Amikor legjobban kellett volna a 3 pont, akkor buktunk el.

A forduló eredményei után még Hajós ellen is visszajött a lehetőség, most 16 perc alatt ajándékoztuk meg őket két hab könnyű góllal. Papp még válaszolt, de így is elhúztak 3:1-re, már erőn felüli hajrával, Matity és Szabó Dávid 90. percben lőtt góljával 3:3 ig jutottunk.

A vetélkedő még így sem ért véget, az ötödik helyhez Nemesnádudvar döntetlenje, vagy veresége kellett volna Hajós ellen, de Nemesnádudvar 1:0-ra nyert, ugyanúgy, mint mi Szöllősi góljával Felsőszentiván ellen az utolsó fordulóban (1:0), ami a hatodik hely megszerzéséhez volt elegendő.

Felnőtt csapatunk csalódást nem okozott, mert 51 pontunkkal nagyon közel jártunk a kitűzött cél, az ötödik hely megszerzéséhez, hiszen Nemesnádudvar is 51 pontos, de jobb a gólkülönbsége.

A nyolc egymást követő győzelem pedig ritka, különleges ajándék a még mindig kitartó szurkolóinknak, így a csapat osztályzata: JÓ!

A tavasz folyamán 23-an léptek pályára, minden alkalommal, 14-szer Matity Donát, 13-szor: Kovács Robi, Szöllősi és Schultz Máté. 12-szer: Csordás, Tamás és Papp. 11-szer: Koszorús, Szabó Dávid. 10-szer: Halász István. 9-szer: Molnár. 8-szor: Pesti, Nemes, Bohner. 7-szer: Szabados. 6-szor: Béda. 5-ször: Rozsi. 4-szer: Geletta Gábor, Hornyák. 1-szer: Nagy Endre, Szabó Antal és Gajári József, aki a Felsőszentiván elleni mérkőzésen szerepelt először bajnoki mérkőzésen a felnőtt csapatban, amelyhez hosszú, sikeres pályafutást kívánok Sükösdön.

A góllövő listát Papp Árpád vezeti 15 góllal, Pesti Laci követi 12, Matity Donát 10, Szöllősi Robi 8, Schultz Máté 6, Kovács Robi 4, Bohner és Koszorús 3, Kárpáti, Nemes és Szabó Dávid 2, Csordás és Hornyák 1 találattal.

Ifjúsági csapatunk a szezon végére egyszerűen elfogyott. A megszerzett 27 pontjával, 91 lőtt és 80 kapott góljával a 12. helyen végzett, messze elmaradva kitűzött céljától. A csapatnak nem volt tartása, elvesztett mérkőzéseinek legalább a fele megnyerhető volt. Egy félidőre a legtöbb esetben jó volt, vezetést is szerzett, aztán a második félidőben jött a pánik és az összeomlás.

Vörös Dávid edző ezúttal is csalódott, csak Gajári József, Radics József és Kernya Kristóf teljesítményével volt maradéktalanul elégedett. Akire mindig számíthatott: Rácz Gergő, Berger, Szádeczky, Töttös B., Töttös D., Forgács és Geletta Gergő. Szezon közben lemorzsolódott: Páncsics, Varga, Nagy, Schultz Martin, Veverka, Kárpáti. Sérültek: Szász, Mádi és Farkas. A góllövő listát Schultz Martin vezeti 22 találattal, őt követi Töttös Dániel 16, Rácz Gergő és Radics József 11-11 góllal.

A csapat osztályzata: elégséges, van honnan visszajönni!

Serdülő csapatunk az ősszel a negyedik helyen végzett. Csordás Erik edző dobogós helyre várta a csapatát a rajt ennek megfelelően indult, három győzelemmel és nagyon gyenge folytatással: a következő kilenc fordulóból nyolcat elvesztettünk, az utolsót sikerült megnyerni Nemesnádudvar ellen, így a 13-as mezőnyben 35 pontunkkal a 7. helyet foglaltuk el, köszönhetően az őszi jobb eredményeinknek. A góllövő listát Kárpáti Zsolt vezeti 30 találattal, amivel harmadik lett a déli csoportban, őt Töttös Dániel és Radics József követi egyaránt 17-17 góljával.

A csapat osztályzata éves szinten gyenge közepes, tavasszal elégséges, utánpótlásunk helyzete kritikus!

A Bozsik program palántái Geletta Károly vezetésével tíz tornán szerepeltek, ebből hatszor Sükösdön (U-11, U-13), négyszer vidéken (U-7, U-9, U-11) amelyeken szép sikereket értek el. A tanítványok lelkesek és szépen fejlődnek, köszönhetően edzőjük türelmének és szeretetének.

A bizonyítványosztásnak vége, mindenkinek kellemes nyaralást és erőgyűjtést kíván az új szezonra:

A sükösdi felnőtt csapat 2015 tavaszán:

Álló sor: Csordás Erik, Papp Árpád, Pesti László, Matity Donát, Koszorús Péter, Schultz Máté, Szabó Dávid, Tamás Károly, Geletta Gábor, Faddi Máté edző, Szabados Miklós, Geletta Károly.

Guggolnak: Béda Péter, Hornyák Tamás, Nemes Róbert, Kovács Róbert, Szöllősi Róbert, Kárpáti Krisztián, Molnár Zsolt, Bohner Zsolt, Rozsi József.