Így láttam én... 2012-06-02 Felsőszentiván-Sükösd 2-2

FELNŐTT: Felsőszentiván SK - Sükösd SC 2:2 (1:0)

2012. június 2. (Felsőszentiván, 150 néző.)

IFJÚSÁGI: Felsőszentiván SK - Sükösd SC 2:3 (1:1)

Vezette: Gál Gábor (Suba Zoltán, Pocsai Károly)

Felsőszentiván ősszel még a kilencedik helyen tanyázott 16 ponttal, mi két ponttal lemaradva a tizenkettediken. Ellenfelünk viszont látványos tavaszt produkált. Kilenc győzelemmel, két döntetlennel, s egyetlen 2:1-es császártöltési vereséggel várt bennünket. Ezzel a teljesítménnyel akár bajnokságot is lehet nyerni. Ismerve a mi tavaszi mérlegünket, csak a Felsőszentiván elleni hagyományosan jó szereplésünkben bízhattunk - eltekintve az őszi kínos hazai 2:2-től.

Már a 4. percben úgy nézett ki, hogy a sikersztori folytatódik. Egy előrevágott labdára Geletta rosszul helyezkedett és az alapvonalon túlra csúsztatta. A szöglet Kovács Robi lábáról a kapunkba csapódott (1:0). Öngól! Az újságban (Petőfi Népében) valótlanul Hódos javára írták.

Hat perc múlva nagy alkalom kínálkozott az egyenlítésre. Matity remekül indította Zsikót, aki már csak a kapussal állt szemben, de hibázott. Pesti szerzett labdát a jobbhátvédtől, lövése a kapufát találta el, miközben Matity középen üresen kérte. Koprivanacz beadása következett, amit Matity senkitől sem zavartatva fejelt fölé.

Felsőszentiván görcsösen akart, többször is szerezhetett volna gólt, de Szabados remekül védett.

A második félidőben is mi irányítottuk a játékot, de gólt mégis mi kaptunk. A 66. percben labdát vesztettünk a középpálya jobb oldalán, a keresztbe vágott labdát Geletta elvétette és Hódos Szabadossal szemben nem hibázott (2:0).

A 70. percben a védők mögé ívelt labdára Zsikó rácsapott, középre adására Pesti érkezett és (2:1).

Volt még néhány ígéretes akciónk, de az utolsó passzok, vagy a befejezés nem sikerült. A 82. percben Pesti szerzett labdát a félpályánál, létszám fölényben mehettünk az ellenfél védelmére. A labdát Tamás kapta, s védőjét kicselezve 16 méterről lőtt a kapuba (2:2).

A végén ismételhetett volna: védőjétől meglépett, amikor a játékvezető lefújta a meccset.

A csapat legjobb tavaszi teljesítményével, látványos és jó játékkal hozta el az egy pontot, de győzelemre is jó volt!

Ifjúsági csapatunk 3:2-re győzött. A gólokat Szöllősi Róbert, Sudár Csaba és Nemes Róbert szerezte.

Gál Gábor játékvezető nagyon gyengén bíráskodott, osztályzata: 4 pont.

A mérkőzést nem láttam, az összefoglalót Vörös Dávid feljegyzése alapján készítettem.