Bácsbokod SK. - Sükösd SC. 1-1 (0-0)

Sükösd: Szabados – Szabó, Tölgyesi, Csordás – Zsíkó, Koszorús, Matity, Halász I., Geletta – Pesti, Grúber

Cserék: Büte (Szabó helyett az 58. percben), Hegyi (Geletta helyett az 58. percben), Molnár, Halász T., Czár

Bácsbokod: Szöllősi – Simon, Bosnyák, Tettinger, Kölcze, Molnár, Kollár, Sánta, Mkler, Gémes, Haris

Cserék: Engi, Beck, Gál

Sárga lapok: Geletta, Zsíkó, Pesti, Büte ill. Simon

Gólszerzők: Grúber ill. Tettinger

Játékvezetők: Béleczki (Péter Szabó, Szőnyi)

A mérkőzés előtt a Bokod az utolsó előtti helyen tanyázott, ezért méltán bízhattunk egy jó eredményben, főleg annak tudatában, hogy Pesti és Büte is letöltötte eltiltását, így mindketten újra játszattak. Vasárnapra viszont sokat romlott a helyzet, tekintve, hogy Zselé a pénteki edzésen, Taki a péntek esti „pepec tornán” míg Kis Peca szombaton munka közben sérült le, így a csapat létszáma gyorsan megcsappant. Zselé és Tompa a padra ugyan leültek, de játszani nem tudtak volna. A mérkőzés elejétől próbáltuk kontrollálni a játékot, több-kevesebb sikerrel. Pesti visszatértével több labdát sikerült elöl megtartanunk, és több helyzetet is sikerült kidolgoznunk, de érvényes gólt nem sikerült szereznünk. Előbb Geletta lógott meg a jobb oldalon, beadására Doni érkezett, de 15 méterről mellé lőtt, később Pesti cselezte magát a 16-on belülre, de középre tett labdája pontatlan volt. Nem sokkal ez után Grubci cselezgetett a jobb oldalon, a centerezésre Pesti és a kapus egyszerre értek oda, és erősen 11-es gyanús szituációban a kapus nyert. Utóbbi két lehetőségnél Peca mindkét alkalommal üresen várta a labdát, de hiába. Még a félidő vége előtt betaláltunk egy szép Matity Halász I. Pesti akció után, de a játékvezető a vonalban álló szurkolók szerint tévesen lest ítélt, és érvénytelenítette a találatot.

A második félidőben kicsit jobban kinyíltunk és több helyzet adódott a hazaiak előtt is, de a vezetést egy szép Grúber lövés után mi szereztük meg a 48. percben. (0-1) Nem sokkal később el is dönthettük volna a találkozót, amikor Pesti kapott labdát a baloldalon, de ahelyett, hogy bepasszolta volna az üresen érkező Grubcinak egyedül akarta megoldani, ami nem sikerült. A mi kapunk előtt közben többször is Miki védett bravúrral. Az 58. percre Bubesz és Geletta is megsérült, így mindkettejüket le kellett cserélni. Még jó, hogy volt két egészséges játékos a padon. A 73. percig tartottuk az előnyünket, ekkor azonban több egyéni hibával segítettük a hazaiakat az egyenlítéshez. Először Hegyi passzolt hátra röviden, ami után nem sikerült felszabadítani, és a lecsorgó labdával Merkler lépett meg két védőnk szorításában, aminek a végén a csatár a 16-on belül elesett. A játékvezető elég erős jóindulattal befújta a tizit, amit a sértett maga értékesített. (1-1) Az utolsó negyedórában még volt 3 nagy lehetőségünk. Először egy Büte beadás utáni lecsorgó labda került Pesti elé, aki 4 méterről a kapusba lőtt, később fordított volt a szereposztás, Pesti ment el a jobb oldalon, mesterien tekert a hosszún érkező Büte fejére, aki az üres kapu helyett a felső lécre fejelt. Még az utolsó pillanatokban is volt egy lecsorgó labda 15 méterre a kaputól, de Koszorús fordulásból leadott lövése fölé szállt.

Összességében egy simán verhető ellenfél otthonában hagytunk 2 pontot. A játékvezető nem igazán kedvezett nekünk, és akkor még enyhén fogalmaztam, de véleményem szerint még ezzel együtt is meg kellett volna nyernünk a meccset. Sok volt a kihagyott helyzet. Mert most, hogy Pesti visszatért és Grubci is játékba lendült a helyzeteink már megvoltak és ha más nem ez bizakodásra adhat okot.