Bajaszentistván SK. - Sükösd SC. 1-3 (1-0)

Sükösd: Szabados – Geletta, Krix, Csordás – Zsíkó, Koszorús, Matity, Halász I., Büte, Pesti, Kovács

Cserék: Szabó (Zsíkó helyett a félidőben), Takács (Kovács helyett a 76. percben), Koprivanacz (Büte helyett a 85. percben), Tölgyesi (Pesti helyett a 88. percben), Halász T., Czár

Sárga lap: Büte, Takács

Bajaszentistván: Molnár – Csabai, Nagy, Gugán, Császár, Gergity, Csobolya, Koch, Puskás, Hangya, Holczer

Cserék: Kristolovics, Valent

Sárga lap: Koch

Gólszerzők: Matity, Pesti 2, ill. Holczer

Játékvezetők: Polyák (Farkas, Bárth)

A negyedik fordulóban Bajaszentistvánon kezdtük el az örökrangadók sorát, hiszen a következő két meccsünket is szomszédvár (Dusnok és Érsekcsanád) ellen játsszuk majd, így mindenképpen jó eredményt kellet elérnünk a hétvégén, hogy megfelelően hangolódjunk ezekre a meccsekre. Papíron ez a mérkőzés ígérkezett a legegyszerűbbnek a 3 közül, ugyanis Szólik mester tanítványai eddig még nem szereztek pontot a bajnokságban. A mérkőzésen nem tudta vállalni a játékot Papp, aki az előző héten összeszedett sérülését még nem heverte ki, ellenben Krix visszatért a védelem tengelyébe, így Koszorús visszatérhetett a védekező középpályás posztjára, ahol mint mindig ezen a napon is szenzációsan játszott. A meccset kicsit álmosan kezdtük (köszönhető a késésnek és a bemelegítésnek, illetve a be nem melegítésnek). Pontatlanok és fásultak voltunk, csak vágtuk előre a labdát a csatároknak ahelyett, hogy kis passzokkal próbáltunk volna előre haladni. Sajnos ezek a felpüfölt labdák is pontatlanok voltak, illetve Laci is fáradtabban mozgott a megszokottnál, ezért ezek nem vezettek eredményre. A hazaiak is ezzel próbálkoztak, de náluk a két öreg (Hangya és Pusi) többször is tisztára játszotta magát és megtartotta a felütött zsugákat. Legtöbbször csak szabálytalanul tudtuk megállítani Őket, az ezekből elvégzett szabadrúgások pedig rendre veszélyesen csavarodtak a kapunk felé, de ezekből nem kaptunk gólt. Az első negyedóra végén mégis megszerezték a vezetést a hazaiak. A középpályán két passz után Holczerhez került a labda, aki egy lövő csel után lőtt kapura 16 méterről. A labda a felugró Miki alatt a hálóban kötött ki. (1-0) Érzésem szerint ez  fogható lett volna?! A félidő hátralévő részében nekünk is voltak lehetőségeink, Halász I. előbb egy szöglet utáni kipattanót vágott fölé 15 méterről, majd Koszorús keresztlabdáját kapásból lőtte kapu mellé 16 méterről. Talán átvehette volna. Kicsit később Pesti lépett ki a leshatárról, de nem tudta középre adni a labdát az üresen érkező Tápinak, mert a védő jó ütemben ért oda. A második félidőre Zsíkó már nem jött ki, helyét Szabó Laci vette át, ezzel pedig bármily meglepő, de támadóbb lett a középpályánk. A 49. percben az egyenlítés is sikerült. Halász I. tekert egy szabadrúgást a kapu elé jó 35 méterről, amire Matity a hosszún érkezett és kisodródott helyzetből gyönyörűen fejelt a hosszúba. (1-1) Továbbra is támadásban maradtunk egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Koszorús lőtt épphogy a bal felső mellé kb. 20 méterről. Közben a mi kapunk előtt is zajlottak az események, volt, hogy Krix stukkolta ki a labdát a középen üresen érkező Gergity elől, illetve a szögleteik és szabadrúgásaik továbbra is veszélyt jelentettek. Miki kétszer is bravúrral védett ilyen szituációkat követően, igaz ha kilépett volna a beadásokra, talán lehúzhatta volna Őket. A 70. percben sikerült megszereznünk a vezetést is. Egy bedobás után Tápi tette vissza a labdát Pecának, aki a védők mögé emelt, a kilépő Pesti pedig a bekkel birkózva és a kapust megelőzve a hálóba pöccintett. (1-2) Nem sokkal később Tápi indította Bütét a bal oldalon egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően, Attila egy csel után a hosszún érkező Peca elé tekert, aki a napba nézve nem tudta megszelídíteni a lepattanó lasztit. Pár perccel később Taki ment el a bal oldalon, visszagurított a 16-osra Pecának, aki pár centivel a hosszú fölé tekert. A kegyelemdöfést a 86. percben adtuk meg, amikor is egy kipattanó labdára Taki bátran ugrott fel a védőjével és kapu felé húzta a labdát, amire Pesti csapott le a kaputól 5 méterre és a rövidbe gurított. (1-3) A meccs egészét tekintve úgy érzem megérdemelten nyertünk, bár ez a játék kevés lesz a következő két fordulóban. Nem szeretném ha mentegetőzésnek tűnne, de a pálya talaja enyhén szólva is alkalmatlan volt a játékra, a fű ugyan le volt nyírva, de olyan kemény volt a talaj, mintha betonon fociztunk volna, ha egy labda lepattant, azt utolérni szinte lehetetlen volt, labdát vezetni és átvenni sem volt egyszerű.