Félévi bizonyítvány, 2016 ősze

FÉLÉVI BIZONYÍTVÁNY, 2016 ŐSZE

November 13-án Tóth Csaba játékvezető hármas sípszava a 2016-17-es bajnoki év őszi fordulójának a végét jelentette, a Mélykút elleni utolsó mérkőzésen. Így eljött az ideje, hogy számot vessünk, honnan, hová jutottunk.

Kezdjük a nyári változásokkal. Elköszöntünk Faddi Máté edzőtől, vele 2014-ben a hatodik, 2015-ben negyedik helyezést ért el csapatunk. Utóda, Zsók József 109 NB I-es és 64 NB II-es mérkőzéssel a háta mögött játékosként is segíti a sükösdi gárdát. További erősítést jelentett az NB II-es tapasztalatával hosszú idő után hazatérő Lógó Zsolt. Visszatért Balogh Márk is, de munkahelyi elfoglaltsága miatt nem játszhatott. El nem távozott senki.

Az edzőváltás mindig jelentős esemény, mindenki tiszta lappal indul és bizonyítani akar. Ilyenkor jobb az edzéslátogatottság, javul a versenyszellem. Az elnökség – óvatosan - az első öt hely valamelyikének a megszerzését tűzte ki célul.

Az első két mérkőzésünket itthon játszottuk, Kelebiát 2:0-ra, Szeremlét 7:0-ra vertük, magabiztos, tetszetős játékkal. Bácsborsódról is elhoztuk a három pontot 1:2-es eredménnyel, ami figyelemre méltó, mert az idők során nagyon sok kellemetlenséget okoztak már nekünk. Esélyesként, 11:1-es gólkülönbséggel fogadtuk a HÍD SC-t, és nem tudtuk megismételni az eddig mutatott játékunkat, be kellett érnünk egy 2:2-es döntetlennel.

Így három győzelemmel és egy döntetlennel léptünk pályára Nemesnádudvaron. Mindig szoros meccseket játszottunk velük, amelyeket rendre ők nyertek. Nagy volt a fogadkozás, hogy eljött az ideje a legalább egyszeri visszavágásnak, és bejött: Matity megváltó góljával 1:0-ra nyertünk és megtört a 2014 márciusa óta tartó átok.

Volt miről beszélni, még csak ízlelgettük a sikert, amikor a másik szomszéd, Érsekcsanád ellen kellett bizonyítani, hogy nem véletlen a második helyünk. Ők úgy vannak velünk, mint mi Nemesnádudvarral: 2013 májusában nyertek ellenünk utoljára, csak most más volt a helyzet! Ellenfelünk az első helyen érkezett, hetek óta ez a találkozó tartotta lázban a szurkolókat. Mindkét csapat a maximumot nyújtotta, visszatért a hetvenes-nyolcvanas évek rangadóinak hangulata és játéka. Az ősz kiemelkedő eseményén mégis a tapasztalat érvényesült, Nemes és Szabó Patrik góljaival most is mi voltunk jobbak (2:0), és átvettük a vezetést a tabellán. Ajándék volt ez a nyár végi futballdélután!

A 13. helyen gyengélkedő Borotára már győzni mentünk, ami ugyan sikerült, de sokkal nehezebben, mint gondoltuk, Szabó Patrik gólja mégis elég volt ahhoz (0:1), hogy megőrizzük első helyünket. Újabb kötelezőnek látszó három pont begyűjtésére készültünk Tompa ellen, ment is minden a maga útján, a 4:1-es vezetésünkből 4:3 lett a 90. percben. Eddig hét fordulóban kaptunk három gólt, most ehhez elég volt egy is.

Bajaszentistvánon félidőben 1:0-ás vesztésre álltunk, a második félidő mégis csak igazolta a két csapat közötti tudás különbséget és rúgtunk egy ötöst. Jó hangulatban vártuk a folytatást a kilenc határon túlról érkező játékost felvonultató 6. helyezett Katymár ellen. Kiszámíthatatlan együttes, eddig a legtöbb gólt rúgták, Lukac vezette a megyei góllövő listát. Hat hiányzóval nem tudtunk lépést tartani a rendkívül motivált vendégekkel és a továbbiakra nézve nagyon fontos meccset vesztettünk el 2:1-re, pedig Nemes már a 7. percben vezetést szerzett. Csorba 89. percben lőtt góljával a 10. fordulóban szenvedtük el első vereségünket.

Ez sosem jön jókor, most különösen, mert a hiányzó három pontot Dusnokon kellett volna pótolni, ami nem ment. A 2:0-ás vereségünk azt jelentette, hogy a harmadik szomszéd skalpját nem sikerült begyűjteni, négy pontos előnyünk megfeleződött.

A csapat lendülete megtört, Hajós ellen négy alapember hiányával kellett felvenni a versenyt, csak Lógó Zsolt pályára lépésében bízhattunk és nem csalódtunk, két pazar szabadrúgása döntött (2:0). Ennek jótékony hatása már érezhető volt Felsőszentivánon. Schultz Máté és Molnár korai sérülése ellenére kézben tartottuk a találkozót, bár a végjátékban forró perceket éltünk át. Jól jött, hogy Szabados nagyon jó napot fogott ki, ziccereket hárított (0:2). Mélykút ellen itthon vártuk az őszi szezon méltó befejezését, ami minden erőfeszítésünk ellenére elmaradt, 3:1-re maradtunk alul.

Kilenc fordulón át voltunk az első helyen, a végén Érsekcsanád előzött 33 pontjával, mi 31-el a második helyen zártunk. A csapat így is várakozáson felül szerepelt, stílusos, jó futballt játszottunk, az osztályzata JELES, amihez csak gratulálni lehet!

A szezonban 28-an léptek pályára, ami rekord! Közülük egyedül Nemes Róbert szerepelt minden mérkőzésen, 13-szor Tamás Károly, Rozsi József, Bohner Zsolt, 12-szer Molnár Zsolt és Zsók József, 11-szer Kovács Róbert, Kárpáti Krisztián, Schultz Máté és Halász István, 8-szor Béda Péter (egyszer mezőnyjátékosként), Matity Donát, Szabó Patrik, Schultz Martin, Geletta Gergő, Hornyák Tamás. 7-szer Szabados Miklós, Koszorús Péter, Szabó Dávid. 4-szer Szöllősi Róbert, 3-szor Lógó Zsolt, Grúber Attila, Papp Árpád. 2-szer Tölgyesi Máté, Radics József, Nagy Endre. 1-szer Pesti László (utóda kerestetik, tavaszra lehet ő is).

A góllövő listát Szabó Patrik vezeti hét találattal. További góllövők: Matity D. (5), Kovács R. (3), Nemes R. (3), Schultz Máté (3), Bohner Zs. (2), Lógó Zs. (2), Zsók J. (2), Kárpáti K. (1), Papp Á. (1), Schultz Martin (1), öngól (1).

IFJÚSÁGI csapatunknál Balogh János edző munkája beérni látszik, egy év alatt a 11. helyről a harmadikra hozta fel a csapatot. Az eredményen és a játék minőségének javulásán túl, a fegyelem megszilárdítását tartja a legfontosabbnak. Vallja Bujdosó Márton alapvetését, hogy „ahol fegyelem van, ott van futball is”.

A 14 mérkőzésükből hetet megnyertek, három végződött döntetlennel, kettő vereséggel. Valóságos gólszüretet rendeztek, 73-szor vették be ellenfelük kapuját, csak Kelebia rúgott eggyel többet. A Katymár elleni 19:0-s győzelemmel sükösdi rekordot állítottak fel, eddig Kunbajának rúgtunk 16-ot. Radics József 28 találatával vezeti a hazai és a megyei listát. Kárpáti Zsolt 23-al a második, a megyein negyedik. A további góllövők: Ruff Lénárd (6), Pintye Krisztián(5), Kernya Kristóf (2), Rácz Gergő (2), Szabados Dániel (2), Berger Dénes(1), Marusa Mihály (1), Radics Szabolcs (1), öngól (2). A megszerzett 30 pont és a dobogós helyezés elismerésre méltó, osztályzatuk: erős JÓ! Utánpótlásunk legnagyobb gondja, hogy még mindig nem tudtunk serdülő csapatot indítani, ami belátható időn belül nagyon fog hiányozni.

Az U-14-es csapatunk edzői teendőit augusztus óta Lógó Zsolt látja el. Az első hetek az ismerkedéssel és a játékosok képességeinek felmérésével teltek. Az edzéseken 14-18 fő vesz részt, jó a hozzáállás és a lelkesedés. Az eredmény egyelőre szerény, három edző mérkőzés után kilenc bajnoki következett, amelyből kettőt tudtak megnyerni. Ettől biztosan lesz jobb, ha edzőjük példáját követik.

A „BOZSIK” program palántáit (U-7-9-11) Halász István oktatja a játék fortélyaira. A heti két edzést 25-30 gyerek látogatja. Örömmel vesznek részt a fesztiválokon és tornákon, Ők a jövő reménységei.

Az első fényképen a második helyezett felnőtt csapat látható.

Álló sor: Lógó Zsolt, Zsók József edző, Szabó Patrik, Schultz Máté, Szabó Dávid, Tamás Károly, Halász István, Nemes Róbert, Szabados Miklós, Matity Donát, Pesti László, Szöllősi Róbert.

Guggolnak: Rozsi József, Hornyák Tamás, Geletta Gergő, Tölgyesi Máté, Molnár Zsolt, Kárpáti Krisztián, Bohner Zsolt, Schultz Martin, Kovács Róbert, Béda Péter.

A második képen a harmadik helyet megszerző ifjúsági csapatunk szerepel.

Állnak: Balogh János edző, Radics József, Nagy Dávid, Rácz Gergő, Kernya Kristóf, Farkas Péter, Forgács Gábor, Kárpáti Zsolt.

Guggolnak: Ruff Lénárd, Kővári Tamás, Szabados Dániel, Boros Robin, Marusa Mihály, Radics Szabolcs, Pintye Krisztián, Radics Zoltán, Kárpáti Milán.

Egészében jó félévet hagytunk magunk mögött, jöhet a pihenés és a tavaszi hasonló folytatás. Addig szép Karácsonyt és Gazdag Új évet kíván mindenkinek: