Félévi bizonyítvány, 2017 ősze

FÉLÉVI BIZONYÍTVÁNY, 2017 ŐSZE

Bajnokcsapatunk jogot nyert a megyei első osztályban való indulásra, de nem lépett feljebb, maradt a megyei kettőben. Teljesítménye alapján felértékelődött a SÜKÖSD SC, jó híre kelt a megyében. Kemény küzdelemben szerezték meg az első helyet, emlékezetes hajrával. Ez már meg van, az érmek jól mutatnak a fiúk nyakában, joggal büszke rájuk a szurkolótábor és a község lakossága. A bajnoki címet méltó módon megünnepeltük és ezzel lezárult egy izgalmas, eredményes bajnoki év. A következő nehezebb lesz, és vigyázni kell, mert a bajnoki címet megnyerni könnyebb, mint megtartani. A dicsőség hamar elillan, ha nincs mögötte munka és kellő alázat. Jelentősen megerősödött a másodosztály, az első négy-öt helyezettnek nem kellene szégyenkeznie az elsőben sem. Azzal pedig számolni kell, hogy mindenki a bajnokot akarja megverni.

A 2017-18-as bajnokság 16 csapattal indult, kiesett a Bajaszentistván, északról felkerült a Géderlak, délről Hercegszántó. Nálunk a nyáron különösebb változás nem történt, nagyon fontos, hogy egyben maradt a csapat. Jó hírnek az számított, hogy Bajáról sikerült leigazolni a 17 éves, tehetséges sükösdi fiút, Bajnok Noelt. A nyári felkészülés Zsók József edző szerint nem volt ugyan zavartalan, de célját elérte.

A nyitányra felépült Lógó Zsolt, Schultz Máté gyógyulása elhúzódott, nem számíthattunk Pesti, Papp, Szabó Dávid, Koszorús és Szöllősi játékára. Szabó Dávid és Koszorús meg sem próbálta, Pesti összesen 36 percet játszott Szeremle ellen. Tamás bejelentette visszavonulását, de hamarabb szükség lett rá, mint gondoltuk. Béda munkahelyi kötöttsége miatt végig távol volt. A „kiöregedett” hat ifistából Rácz Gergő kapott legtöbbször lehetőséget csereként, a többiek perceket játszottak a mérkőzések végén. Viszont stabil tagja lett a felnőtt keretnek Gajári József, az év felfedezettje a kapuban.

Mindezek ismeretében vágtunk neki az őszi szezonnak, hazai pályán, Hajós ellen. Lógó Zsolt bomba góllal nyitott már a harmadik percben. Még a félidő előtt ismételt, Matity is hozzá tette a magáét, így 3:1–es győzelemmel vettük a rajtot. Tompa következett, a pályaválasztási jog felcserélésével és gólfesztiválnak tapsolhatott a sükösdi közönség. Az új szerzemény, a 17 éves Bajnok Noel ötször (!) talált be, a vége 11:0 lett. Utoljára 1999 szeptemberében nyertünk ilyen arányban Hercegszántó ellen. Harmadszor is kihasználtuk a hazai pálya előnyét, folytatódott a gólparádé, de Szeremle már 8:1-el megúszta.

Az örömben üröm volt, hogy Molnár már a 9. percben megsérült és öt fordulót ki kellett hagynia. Örömmel láttuk 36 percre Pestit is, sajnos kiderült, hogy sérülése  nem jött rendbe, a szezon végéig nem is lépett pályára, pedig érdekes lehetett volna egy Pesti-Bajnok támadó páros. „SZÁRNYAL A SÜKÖSD”, bajnokhoz méltó lendülettel és imponáló 22:2-es gól különbséggel.

Három hibátlan forduló után jöhet a következő, - gondoltuk -, mégis más történt. Ahogy kitettük a lábunkat a hazai környezetből, Bácsborsód megnyirbálta szárnyainkat. Szerencsével ugyan, de megérdemelten nyertek 1:0-ra. Ezzel 17 fordulón át tartó veretlenségünk szakadt meg.

Az újonc Hercegszántó sikerre éhesen, legalább egy pont megszerzésére érkezett. Velük 18 éve nem találkoztunk, a három pont megszerzése nem okozott gondot, de voltak tanulságai: a 85. percig vezettünk 5:0-ra, aztán gyorsan beszedtünk két gyermeteg gólt. Katymáron nagyon nehezen találtuk meg a ritmust, 0:1-es félidő után jött ki a két csapat közötti tudásbeli különbség és 1:5 lett a vége. Ezzel a hét csapata lettünk és felléptünk a második helyre, amit Dusnokon sikerült megőrizni, nem is akárhogy. Kovács Robi és Bajnok találatait Matity mesterhármasa koronázta meg (2:5). A nagyszerű győzelem értékéről csak annyit, hogy Dusnok 2010 óta nem kapott öt gólt hazai pályán.

Felsőszentiván ellen itthon folytattuk az ötös szériát (5:2). Borota megállította az eddig makulátlan Géderlakot, így jobb gólkülönbségünkkel a tabella élére álltunk, s hogy ott is maradjunk, Nemesnádudvaron nyerni kellett! Itt Lógó volt elemében, háromszor vette be Wittmann kapuját (1:3). A harmadikról rossz álmai lehetnek a hálóőrnek.

Ezzel két nagy riválisunkon túljutottunk és a 10. helyezett Kelebiát fogadtuk. A könnyűnek hitt mérkőzés 36. percében már 3:0-ra vezettünk, aztán kiengedtünk és feljöttek 4:3-ra. Kritikus fordulatok után végül 5:3-ra nyertünk.

Nagybaracskán a HÍD SC-nél Lógó klasszis góljával már a 6. percben megszereztük a vezetést, de a folytatás gyengélkedett. Kiegyenlítettek, majd egy öngóljuk törte meg őket. A végjátékban Kovács Robi és Nemes góljaival aztán helyre állt a rend és 4:1-re nyertünk, ami kívülről jól festett, de mindenki tudta, hogy amit láttunk, az Mélykút ellen kevés lesz. A kihagyott helyzetek mérkőzésén ez részben igazolódott az 1:1-es döntetlennel. Egy félidőre bemutatkozott a Bajáról frissen igazolt Hernády Dániel, a sérüléssel bajlódó Zsók és Matity már későn szállt be, nem tudtak fordítani.

A botlás egyben azt is jelentette, hogy a következő három rangadón a maximumot kell nyújtani ahhoz, hogy az élen maradjunk. A három közül az érsekcsanádi örökrangadó volt az első, amelyet nagy közönség előtt vitathatatlanul érettebb játékkal 3:1-re nyertünk, a sikerre éhes fiatal gárda ellen. Dusnok és Nemesnádudvar után megszereztük a sükösdi léleknek oly fontos trófeát.

A hangulatot már nehéz volt fokozni, az ünneplés után a Géderlak sükösdi szereplése került a figyelem központjába és nem véletlenül. Három éve tönkre verték a megye III. északi mezőnyét, párját ritkító sorozattal nyerték a bajnokságokat, 2015-16-ban például 100%-os teljesítménnyel, 170:12-es gólkülönbséggel. Idén először tudtak ifjúsági csapatot indítani, így már a megyei másodosztály déli csoportjában folytathatták menetelésüket, csak Borotán kaptak ki. Két pont előnnyel (36) álltak előttünk (34) a tabella élén. így közel 600 néző előtt rangadó következett a javából, amelyen bebizonyítottuk, hogy jobbak vagyunk. A két komoly NB I-es múlttal rendelkező játékos edző, Zsók József és Salamon Miklós felépített taktikájából Zsók, illetve Rozsi és Tamás góljaival Sükösd jött ki jobban. Fegyelmezett, okos játékkal nyertünk 2:0-ra, egy ponttal előztünk és a hét csapataként újra az élre kerültünk, győzelmünk uralta a heti futball témát.

Tíz hete őriztük veretlenségünket, az utolsó fordulóban, Borotán kellett feltenni a pontot a nagybetűs „Í-re”. Védelmünkből hiányzott Csordás és Lógó, Molnár sérülése miatt már a 9. percben elhagyta a pályát. A rossz előjelek ellenére uraltuk a pályát, Nemes, Kovács Robi és Bajnok találataival már 3:0-ra vezettünk, szépítő góljukat a 88.percben érték el. A játékunk minősége nem érte el a Géderlak ellenit, de amiért jöttünk, azt elértük, győztünk! Megőriztük egy pontos előnyünket, s az ŐSZ CSAPATAKÉNT vonulhattunk a téli pihenőre. Ehhez csak gratulálni lehet, s az osztályzat nem lehet más, mint KITŰNŐ!

A szezonban 27-en léptek pályára: Zsók József és Bajnok Noel szerepelt minden mérkőzésen (15), Matity Donát és Kárpáti Krisztián 14, Csordás Erik és Kovács Róbert 13, Lógó Zsolt, Tamás Károly és Schultz Máté 12, Nemes Róbert 11, Molnár Zsolt, Rozsi József és Rácz Gergő 10, Gajári József 9, Bohner Zsolt 7, Szabados Miklós, Papp Árpád és Szöllősi Róbert 6, Schultz Martin 5, Szabó Patrik, Forgács Gábor és Hornyák Tamás 4, Hernády Dániel és Geletta Gergő 2, Pesti László, Mádi Gergő és Berger Dénes 1 alkalommal.

Évtizede osztályozom mérkőzésenként a játékosokat 1-10 közötti érdemjeggyel, de ez nem nyilvános. A sok jó teljesítményből most mégis kiemelek négyet: Bajnok a Tompának rúgott öt góljáért, Lógó a nemesnádudvari, Matity a dusnoki mesterhármasáért, Zsók a Géderlak ellen nyújtott kiemelkedő játékáért kapott tízest.

A góllövő listát Bajnok Noel vezeti 15 találatával, ezzel hatodik a megyei góllövő listán. A további góllövők: Lógó Zsolt 12, Kárpáti Krisztián és Matity Donát 7, Nemes Róbert 5, Kovács Róbert 4, Szabó Patrik 3, Schultz Máté és Tamás Károly 2, Papp Árpád, Rozsi József és Zsók József 1, öngól 1. A védelmünket dicséri, hogy a 63 lőtt góllal szemben csak 18-at kapott. Ettől eggyel kevesebb a Géderlaké és kettővel Mélykúté.

Felnőtt csapatunk 2017 őszén:

Álló sor balról jobbra: Halász István (elnök), Geletta Károly (technikai vezető), Gajári József András, Hornyák Tamás, Schultz Máté, Matity Donát, Rácz Gergő, Zsók József (játékos-edző), Tamás Károly, Szabados Miklós, Csordás Erik, Papp Árpád, Lógó Zsolt.

Alsó sor: Nagy Endre, Molnár Zsolt, Schultz Martin, Kovács Róbert, Szöllősi Róbert, Bajnok Noel, Forgács Gábor, Kárpáti Krisztián, Nemes Róbert, Berger Dénes, Rozsi József, Szabó Dávid.

A képről hiányzik: Béda Péter, Bohner Zsolt, Geletta Gergő, Hernády Dániel, Mádi Gergő, Pesti László, Szabó Patrik.

Ifjúsági csapatunknál még a rajt előtti héten is nehezen tudott elszámolni tizenegyig Balogh János edző. Már az előző szezon végén tudni lehetett, hogy súlyos létszámbeli gondokkal fogunk küzdeni. Az öt „kiöregedőt” serdülő csapat híján nem sikerült pótolni, így az U-14 es csapatból kellett feltölteni a keretet. A cél nem lehetett más, mint a tisztes helytállás, a 8-10. hely megszerzésével. A végeredmény ettől jobb lett, a hetedik helyen végeztünk. Erőn felül teljesítettek, igazi csapatként küzdöttek.

Radics József 23 góljával vitte a hátán a csapatot, ezzel hetedik a megyei listán. A további góllövők: Ruff Lénárd 10, Pintye Krisztián és Radics Szabolcs (kapusként) 4, Kővári Tamás és Nagy Dávid 2, Boros Robin, Kárpáti Zsolt, Kolompár Jenő és Szabados Dániel 1.

A tisztes eredmény értékét növeli, hogy nem volt eltiltásunk, a mezőny legsportszerűbb csapati közé tartozunk. Az osztályzatuk a küzdeni tudásukért és sportszerűségükért jeles, a játékukért –megelőlegezve a jövőbeli előrelépést: jó! Ehhez Balogh János megszállottsága a garancia, csak legyen végre egy stabil 16-os kerete.

Ifjúsági csapatunk 2017 őszén:

Álló sor balról jobbra: Nagy Dávid, Radics József, Kővári Tamás, Ruff Lénárd, Radics Szabolcs, Boros Robin, Szabados Dániel, Kárpáti Milán, Balogh János edző.

Alsó sor: Kolompár Jenő Kevin, Tamás Károly, Ruff Martin, Malik Márkó, Nagy Balázs, Petrás Gergő, Pintye Krisztián, Bogdán Bálint Tibor.

U-14 es csapatunk edzője Lógó Zsolt egy évvel ezelőtt azt mondta, hogy lesz ez jobb is! Hogy így legyen, 16 fős keretével már augusztus elején hozzáláttak heti három edzéssel. A szeptemberi kezdésig három edzőmérkőzésen mérték fel, hogy hol tartanak. A tíz bajnokiból négyet megnyertek, három végződött döntetlennel, három vereséggel. Tizenöt pontjával az 5. helyen telel a csapat.

A bajnokság befejezésével sem álltak le, folytatták az edzéseket. Decemberben már teremben, heti két alkalommal, majd december 16-án egy hazai rendezésű teremtornán zárják a szezont. Egyénileg és csapatként is sokat fejlődtek, de van még mit tanulni pályán belül és kívül is. Nagy a lelkesedés, dicséretes a hozzáállás, osztályzatuk: jó, csak így tovább!

U-14es csapatunk 2017 őszén:

Álló sor balról jobbra: Ruff Martin, Petrás Gergő, Rácz Erik, Pusztai Máté, Majorosi Márk, Nagy Balázs, Malik Márkó, Lakatos Krisztián.

Alsó sor: Balázs Renátó, Zima Máté, Balázs Máté, Mihálovics Dániel, Lógó Zsolt edző, Kolompár Jenő Kevin, Zsikó Arnold, Balázs Dávid.

A legkisebbeket a Bozsik program keretében Halász István oktatja a játék fortélyaira. A 25 igazolt játékosból a 7-9 évesek négy-négy fesztiválon, a 10-11 évesek félévente hat tornán vesznek részt. Kiemelten fontos a velük való törődés, itt dől el, hogy öt-tíz év múlva milyen futball lesz Sükösdön. Nyitott az öltöző ajtaja minden gyerek előtt, az edző szeretettel várja a további jelentkezőket.

Jó félévet zártunk, eredményeink alapján egyre többen figyelik a megye futball térképén Sükösdöt. Várjuk a hasonló tavaszi folytatást!