Jánoshalmi Fc. - Sükösd Sc. 0-1 (0-0)

Sükösd: Szabados - Molnár, Krix, Csordás - Kovács, Matity, Halász I., Koszorús, Zsíkó - Pesti, Papp

Cserék: Büte (Csordás helyett a félidőben), Takács (Kovács helyett a 62. percen), Koprivanacz (Molnár helyett a 62. percben), Halász T., Tamás, Czár

Sárga lap: Papp

Jánoshalma: Varga - Faragó, Ságodi, Horváth, Kolompár, Irbouh, Lukács, Fenyvesi, Balázsevics, Nagy, Jeszenszky

Cserék: Szabó, Kiss, Szem, Maráczi, Lódri, Török, Tóth

Sárga lap: Ságodi

Gólszerző: Matity (56. perc)

Jétékvezetők: Tóth (Garai, Nagy)

A 2011/2012-es idényt az újonc Jánoshalma otthonában kezdtük. El tudtunk volna képzelni könnyebb első fordulós ellenfelet is, hiszen egy a tavalyi év végén 6 év után újra a megyei II. osztályba feljutó csapat otthonában kezdeni nem leányálom. Ráadásul meg is erősödött a hazai csapat, hiszen az új edző Bada Pali az előző csapatából 3 játékost is magával hozott, míg rajtuk kívül is olyan játékosok érkeztek még, mint Fenyvesi Feri és Szabó Kornél. A mérkőzést a saját térfélre visszazárva kezdtük, próbáltuk felmérni milyen játékerőt képvisel az ellenfél. Az idény eleji forma mindkét csapaton meglátszott, folyamatos játék nemigen alakult ki, inkább a pontatlanság és a kapkodás volt jellemző mindkét csapatra. Az első félidőben több veszélyes helyzetük is volt a hazaiaknak, de volt, hogy Miki védett bravúrral, illetve egy ízben már Ő is verve volt, amikor a kilépő hazai játékos átemelte felette a labdát, de szerencsénkre pontatlanul célzott és a labda a kapu mellé pattogott. Nekünk is voltak lehetőségeink, a legnagyobbat Papp dolgozta ki, mikor is egy bedobás után ballról húzott középre és két ember kicselezése után kb. 11 méterről lőtt a rövidre, de félmagas lövését Varga kapus bravúrral hárította. A félidő végén még volt egy ígéretes szituáció, de Zsíkó lövés helyett a beadást választotta. A félidőben Csordás jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot, mert mindkét sarkát feltörte a cipő, helyére Büte állt be.  A második félidőben kicsit feljebb jöttünk, és több időt töltöttünk az ellenfél térfelén. Pesti rendre megtartotta labdákat és többnyire csak szabálytalanul tudták megállítani. Egy ilyen fault utáni szabadrúgásból szerzett gól Donát az 56. percben, amikor a jobb oldalról a 16-os sarka mellől tekert a hosszúba. (0-1) Sajnos ekkorra Zselé is már jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot, így pár perc múlva le kellett cserélni. Fél óra volt még hátra és elvesztettük mindkét szélső hátvédünket, de hála Istennek a meccs hátralévő részében Zsíkó és Büte jól pótolták Őket. Az utolsó fél órában több helyzet is volt mindkét oldalon, de nálunk Miki jó napot fogott ki és nem tudtak túljárni az eszén, de sajnos mi is elpuskáztuk a lehetőségeinket. Elöl Pesti és a cserként beálló Takács sok labdát megtartott és még az ellenfelet is többször hatékonyan zavarták meg a labdakihozatalban, az utolsó passzaink azonban pontatlanok voltak, így nem tudtuk tovább növelni az előnyünket. Az eredmény már nem változott így értékes győzelemmel és 3 ponttal távoztunk az újonc otthonából.