Sükösd SC. - Dusnok KSE 1-3 (1-2)

Sükösd: Szabados - Geletta, Krix, Csordás - Zsíkó, Koszorús, Matity, Halász I., Büte - Kovács, Pesti

Cserék: Szabó ( Zsíkó helyett a 43. percben), Takács (Kovács helyett a 62. percben), Koprivanacz (Geletta helyett  a 79. percben), Halász T., Tölgyesi, Czár

Sárga lap: Krix, Csordás, Büte, Zsíkó, Pesti, Matity,

Dusnok:Bakula - Kristály J., Droblyen, Mihalik, Bolvári D., Kristály D., Simonits, Rogács, Jagicza J., Bolvári Z., Jagicza T.

Cserék: Bárdos, Tamaskó, Varga, Kotróczó, Rigó, Tusori

Sárga lap: Kristály J., Droblyen, Bolvári D., Simonits

Gólszerzők: Halász I. ill. Bolvári D., Bolvári Z., Bárdos

Játékvezetők: Tóth Cs. (Czeller, Erdélyi)

Újabb rangadót vesztettünk el hazai pályán az 5. fordulóban a Dusnok csapata ellen. Pedig nem indult rosszul a mérkőzés a számunkra, birtokoltuk a labdát, irányítottuk a játékot, és helyzetet is sikerült kialakítanunk az első negyed órában. Egy jobb oldali Zsíkó, Kovács, Pesti összjáték után Laci tolta meg a söprű mellett a labdát, de a kapus egy hajszállal előbb ért oda, így ez kimaradt. Ezek után a vendégek átvették a játék irányítását, Simonits hátulról irányította és tüzelte a fiatal játékosokat, akik végig magasabb fordulatszámon futballoztak, mint mi. A vezetést mégis nekünk sikerült megszerezni a 26. percben, miután a bal szélen Koszorús szépen tartotta meg a labdát, és csak szabálytalanul tudták megállítani. A megítélt szabadrúgást Halász I. lőtte élesen kapura, a berobbanó Pesti megzavarta mozgásával a kapust, így a labda érintés nélkül a hálóban kötött ki. (1-0) Két percre rá Peca megduplázhatta volna az előnyt, amikor is Pesti cselezgetett a jobb oldalon, majd a lendületből érkező középpályás elé tálalt, aki sajnos "eltörte a labdát" 15 méterre a kaputól, így a kapusnak nem volt nehéz dolga. És ahogy lenni szokott, a kihagyott helyzet megbosszulta magát, mindjárt az ellentámadásnál Kovács vesztett labdát a térfelünkön, a jobb oldalról érkező beadás pedig Zsíkó kezére pattant. A megítélt büntetőt Bolvári Dávid kis szerencsével (két kapufát érintve pattant be) bevágta. (1-1) A 39. percben a vezetést is megszerezte a dusnoki csapat, amikor is a leshatárról (talán Zsíkó lógott be) kilépő Bolvári Z. egyedül vezethette a Mikire a labdát és higgadtan a rövid felsőbe emelte a játékszert. (1-2) Még a félidő vége előtt megsérült Zsíkó, akit Szabó Laci váltott. A második játékrészben még inkább a vendégek akarata érvényesült, mi elfáradtunk, nem tudtuk megtartani a labdát, a középpálya közepén Matity és Halász I. nem kérték el a lasztit, így maradtak a felívelgetések, amiket a fáradt Pesti már nem tudott megtartogatni. A vendégeknek több lehetőségük is volt a gólszerzésre, de egészen a 72. percig nem sikerült megszerezniük a 3. gólt. Ekkor egy felívelt labdát Csori elengedett, gondolván jó lesz Mikinek, de így ziccerbe került a megye I. korábbi gólkirálya Bárdos, aki most sem hibázott (1-3) A hátralévő 20 percben volt még egy kisebb nézőtéri rendbontás, egy-két Miki védés, de az eredmény már nem változott. A következő fordulóban Csanádra látogatunk, ami sosem ígérkezik sétagaloppnak, a jelenlegi formánkat tekintve pedig igazi bravúrra lenne szükségünk a győzelem eléréséhez. Mielőbb rendbe kellene raknunk a dolgokat fejben, mert az egész idényünk elúszhat mindjárt a szezon elején. Ez a csapat ezekkel a játékosokkal sokkal többet tud, mint amit az eddigi lejátszott meccseken mutatott. A csapatból hiányzik az alázat és az elszántság, a küzdeni tudás és a tűz. Amíg nem tudunk újra egymásért küzdeni a pályán addig legfeljebb csak olyan kínkeserves győzelmeket arathatunk, mint a Szakmár vagy a Jánoshalma elleniek, de valószínűbb, hogy olyan vereségek lesznek, mint a Nádudvar vagy a Dusnok elleniek. Remélem mindenki elgondolkodik kicsit és változtat a hozzáállásán. Én megteszem... Folytatás tehát vasárnap Érsekcsanádon.