Sükösd SC. - Mélykút SE. 0-2 (0-0)

Sükösd: Szabados – Geletta, Kovács, Csordás – Halász I., Koszorús, Hegyi, Schultz – Grúber, Matity – Tamás

Cserék: Papp (Halász I. helyett a 75. percben), Büte (Tamás helyett a 75. percben), Tölgyesi, Czár

Mélykút: Gavlik – Kiss T., Kiss M., Gieszinger, Szabó, Pilcsuk, Gyetvai, Horváth, Doszpod, Ribár, Beszedics

Cserék: Bényi, Velez, Vörös, Matus, Kiss G., Illés

Sárga lapok: Csordás, Koszorús, Grúber ill. Gieszinger

Gólszerzők: Ribár 2

Játékvezetők: Péter-Szabó (Baráth, ifj. Péter-Szabó)

Az őszi szezon utolsó fordulójában a tabellán az előkelő 3. helyet elfoglaló Mélykút csapatát láttuk vendégül. Az esélyesség terhe nem a mi vállunkat nyomta, de mindenképpen szerettük volna pozitívan zárni az évet.

Ha az eredményesség szempontjából nem is sikerült, de a hozzáállással és a mutatott játékkal talán igen, de ezt majd a Józsi bácsi kívülállóként jobban meg tudja ítélni. Végig jó iramú mérkőzésen és az eddigi mérkőzéseinkhez képest vállalható játékkal kaptunk ki 2-0-ra, úgy, hogy egy kicsit több szerencsével és/vagy nagyobb odafigyeléssel akár nyerhettünk is volna.

A mérkőzés elejétől kezdve lüktető volt a játék, mindkét kapu előtt adódott lehetőség a gólszerzésre. Nálunk előbb Matity cselezgetett a 16-os előtt, majd tekert a hosszúra, de lövése elkerülte a kaput. Később Halász I. ívelt szögletből a kapu elé, ami ha kicsit rövidebb, akkor Koszorús a hosszún beverette volna. Peca pár perccel később már szabadrúgásból veszélyeztetett, de 25-ről leadott lövése kicsivel fölé szállt. A félidő legnagyobb helyzete Grubci nevéhez fűződik, aki becselezte magát a 16-on belülre, de a lövésébe még bele tudott kapni Gavlik, és a labda a kapu mellé pörgött.

A vendégek előtt is adódott lehetőség, de egyszer Miki védett lábbal Ribár lövése után, majd pár perccel később rosszul lépett ki a kapuból, de a lecsorgó labdát szerencsére ki tudtuk menteni. Sok veszélyt hordoztak a labdavesztésünkből vezetett gyors kontráik, de szerencsénkre az utolsó passzaik pontatlanok voltak, vagy a védőink tudtak menteni még időben. Itt kell megjegyezni, hogy a felnőtt csapatban a második mérkőzésén játszó Kovács Norbi egy-két kisebb bizonytalankodást leszámítva végig nagyszerűen játszott és nem kapkodva, higgadtan „söprögetett”. Csak így tovább! A félidőre gól nélküli döntetlennel vonultak a csapatok.

A második félidő elején kicsit álmosan kezdtünk és a vendégek is feljebb kapcsoltak, így az 50. percben már nem az első helyzetükből megszerezték a vezetést a mélykútiak. Egy szögletet még ki tudtunk menteni, de a bal oldalunkra kifejelt labdát az hiszem Pilcsuk külsőzte vissza, és Ribár 6-7 méterről senkitől sem zavartatva pörgette a lasztit a hosszúba. (0-1) A későbbiekben magunkhoz tértünk és mezőnyben talán egyenrangú ellenfelek voltunk, de a veszélyesebb helyzeteket Ők dolgozták ki. Ennek ellenére egyenlíthettünk volna, amikor a félpályánál Karesz tartott meg egy labdát, majd indította a jobb szélen kilépő Pecát, aki eltolta a játékszert a keresztező „söprű” mellett. Ekkor már csak a visszalépő Beszedics állt az útjában, akit ki is cselezett, de a lövés pillanatában elcsúszott és így odalett a helyzet. Kár érte. Kicsivel később ismét labdát vesztettünk a saját térfelünkön, és a balról érkező beadást Gyetvai 5 méterről küldhette kapura. Azóta sem tudom, hogy hogyan, de Miki a semmiből ott termett és fölé tudta tolni.

Az esélyeink az egyenlítésre a 78. percig éltek, amikor is Grubci vesztett labdát az ellenfél térfelén, két gyors passzal már mögöttünk is voltak a bal szélen, és a centerezés után Ribárnak már csak az üres kapuba kellett bepasszolnia a labdát. (0-2)

A szépítés összejöhetett volna, amikor a 85. percben Grubci agresszivitásának köszönhetően átverekedte magát két emberen, ami után Bütével ketten álltak a kapussal szemben. Attila passz helyett ellőtte, a kapus pedig védett.

Összességében úgy érzem jó meccset játszottunk, most nem kell szégyenkeznünk a mutatott játék miatt, jelen pillanatban jobb csapat a Mélykút. Folytatás tavasszal…