Visszapillantás a 2017/2018-as őszi idényre

VISSZAPILLANTÁS A 2017/2018-AS ŐSZI IDÉNYRE

A „félévi bizonyítványban” már sorra vettük az őszi szezon eseményeit, most a téli szünet közepén –puszta szórakozásként - érdemes néhányat visszaidézni és nagyító alá venni. Még az is lehet, hogy némi tanulsággal szolgálhat tavasszal.

Eredményeink:

A képen képernyőkép látható</p>
<p>Automatikusan generált leírás

Az első félidőben 30, a másodikban 33 gólt lőttünk, 7 gólt kaptunk az első, 11-et a második félidőben. Csak a Bácsborsód hálóját nem tudtuk bevenni!

Érdekesség, hogy a 63 lőtt gólunkból öt a 70-80., tizenkettő a 80-90. percben született. A csúcsot a Tompa elleni végjáték jelentette: Tamás a 83., Bajnok a 85., Lógó a 86., Bajnok a 89. percben állította be a 11:0-ás végeredményt. Tizenkétszer rúgtunk három, vagy annál több gólt. Kilenc mérkőzésen tudott egy, hármon alkalommal két, egyszer három gólt szerezni ellenfelünk. Itthon nyolcszor léptünk pályára, hét meccset megnyertünk, csak a Mélykút tudott pontot rabolni tőlünk. Idegenben hatszor vonultunk le győztesen, egyszer vesztesen. A riválisaink közül Nemesnádudvart, Érsekcsanádot, Dusnokot és Borotát a saját pályáján vertük meg!

A 15 fordulóból két hazai találkozót úsztunk meg kapott gól nélkül, a Tompa elleni gólszürettel végződőt és a Géderlak elleni rangadót. Tizenkétszer mi találtunk be először: Nemesnádudvaron Lógó már a 3. percben betalált (a HÍD SC-nél egy percet késett), őt Rozsi követi a Géderlak elleni „aranyat” érő góljával a 4. percben. Háromszor mi kaptuk az első gólt: Mélykút (14.), Felsőszentiván (3.) és Bácsborsód (78.) ellen. Az első 1:1-es döntetlent hozott, a másodiknál fordítottunk 5:2-re, a harmadik a nagyon fájó 1:0-s vereséggel végződött. Hazai pályán 40-szer, idegenben 23-szor tudtuk bevenni ellenfelünk kapuját. A jelentős különbség adódhat abból is, hogy hazai ellenfeleink nagyobbik része a mezőny gyengébbik alakulataiból került ki. Ebből erős kivétel a Géderlak.

Lőtt góljaink: mélységből indított akcióból (hátsó alakzat és középpálya) a szélekről történt beadásokból, belövésekből 19, a fejesekből 9, ívelésből 3, 16-oson kívüli szabadrúgás, vagy lövés után a védőkről, vagy a kapusról kipattanóból, közelről 9, 18-20 méteres szabadrúgásból 2, egyéni, (magán) akcióból 5, 11-esből 6, (Kovács Robi 2, Schultz Martin, Schultz Máté, Lógó Zsolt, Zsók József), öngól 1.

A felsorolt találatok mindegyike ugyanannyit ér, megkapta a szurkolók elismerését, lehetett választani, kinek melyik tetszett a legjobban, de van még egy kategória, a „bomba góloké”. Ezek túlélnek évtizedeket, újra és újra előjönnek a baráti társaságokban, nem egyet tudnék idézni, amely még ma is téma a kocsmában - 30-35 év után. Biztos vagyok benne, hogy az őszi szezon csemegéi is hosszú életűek lesznek. A lőtt góljaink átlaga mérkőzésenként 4.2, ami kimagasló, ám jelentősen „megdobja” a Tompának lőtt 11 és a Szeremlének lőtt 8. Lógó Zsolté a kilencből hét: Hajósnak 20, Tompának 30, Katymárnak 17, Nemesnádudvarnak 17 és 26, Felsőszentivánnak 22, HÍD SC-nek 12 méterről. Papp Árpád Katymár, Rozsi József Géderlak hálóját vette be 22, illetve 17 méterről. Ide sorolható Matity érsekcsanádi szépségdíjas találata is, de azt a szabadrúgásoknál vettem figyelembe. Ezektől szebbet kívánni sem lehet!

Lógó bombagólja Nagybaracskán, egy a hét közül.

A 18 kapott gólunk közül 9-et itthon és ugyancsak 9-et idegenben szenvedtünk el. Hét az első félidőben (közülük egy a 40., egy a 41. percben, ami a figyelem lanyhulását jelenti), tizenegy a másodikban, ebből négy a 80-90. perc között született. Itt érdemes összefüggést keresni a letámadásaink és visszazárásaink között. Védőink teljesítménye egyébként dicséretes, csak a Géderlak kapott tőlünk egy góllal kevesebbet. Az átlag kapott gól mérkőzésenként 1,3. Az elismerés mellett azért érdemes figyelni arra is, hogy jött össze ez a 18 gól. Ívelésből, kapus fölötti átemelésből 6, védelmi rövidzárlatból a 16-oson belülről 3, fennragadt védelem utáni kontrából 3, a 16-oson kívülről jól eltalált lövésből 2, gyorsan elvégzett szabadrúgás utáni figyelmetlenségből 2, szöglet utáni kavarodásból 1, 11-esből 1. Kapusaink igazi, „hálószaggató” nagy gólt nem kaptak, ez az előttük lévő „szűrést” dicséri, egyébként jól teljesítettek. Szabados hat mérkőzésen 9, Gajári kilencszer őrizte a hálót és 10 gólt kapott. Mindkettőjüknél 3-3-at tartottam volna védhetőnek, bravúrjaik száma viszont ezek többszöröse.

A cserék: Nem volt olyan mérkőzésünk, ahol a cserék nem kaptak volna lehetőséget. Számuk a helyzettől függően (sérülés miatt, vagy megvolt már a meccs és mások is kapjanak lehetőséget) egy és hat között változott. A legtöbbször Rácz (12), Bohner (6), Szöllősi (6), Schultz Martin (6), Forgács (4), Hornyák (4), Papp (3), Szabó Patrik (3), Schultz Máté (2), Nemes (2), Geletta (2), Zsók ( 1), Csordás (1), Matity (1), Bajnok (1) volt csere. Közülük Szabó Patrik rúgott hármat Szeremlének, Schultz Martin egyet Katymárnak, egyet Felsőszentivánnak, Bajnok egyet Érsekcsanádnak, Nemes egyet Nagybaracskának, Schultz Máté fejelt egyet Hercegszántónak. A szezon vége felé fogynak a csapatok, egyre „rövidebb” a kispad. Ahhoz, hogy meg tudtuk őrizni első helyünket, képességeik szerint ők is hozzátették a magukét.

Értékelés: A játékosok mérkőzésenkénti osztályzatának átlaga alapján (10-es a legjobb) a hazai mérkőzések osztályzata: Hajós (8,0), Tompa (8,2), Szeremle (7,3), Hercegszántó (7,2), Felsőszentiván (7,3), Kelebia (7,3), Mélykút (6,9), Géderlak (9,1). Vidéken: Bácsborsód (7,3), Katymár (6,8), Dusnok (8,1), Nemesnádudvar (8,0), HÍD SC (6,8), Érsekcsanád (7,9), Borota (8,2). Mindez természetesen szubjektív, de aki látta a mérkőzéseket megtalálja az összefüggést az eredmények és az osztályzatok között. Támpontul szolgálhat viszont az MLSZ adatbank meccsenkénti „nehézségi érték” rovata. Az ott közöltek két esetben térnek el lényegesen, Mélykút és Katymár esetében.

Fegyelem: 13 sárga lappal (ebből 5-6 reklamálásért) és 3 pirossal zártuk az őszi szezont. Lehetne jobb is.

A játékvezetőkkel különösebb gondunk nem volt, közreműködésük osztályzata közel azonos a mérkőzésekével. Heten kaptak nyolcast (Szücs G. - Hajós, Farkas L. - Tompa, Fehérvári - Szeremle, Tóth R. -Bácsborsód és Dusnok, Katona - Hercegszántó és Géderlak, Polyák A. - Borota, a nemesnádudvari fellépése hetest), hárman hatost (Vörös Cs. - Katymár, Hagymási – HÍD SC, Nagy A. - Érsekcsanád), ötös osztályzatot Fehérvári Úr második fellépése alkalmával (Mélykút ellen).

Az őszi mérleg: 13 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség, 63 lőtt, 18 kapott gól , 40 megszerzett pont és első hely a tabellán! Ezt kéne megismételni a tavaszi fordulóban, amelyhez jó eredményeket kíván: