Sükösd SC. - Hajós FC. 4-2 (1-0)

Sükösd: Szabados – Büte, Krix, Csordás - Papp, Molnár, Halász I., Matity, Bohner – Tamás, Pesti
Cserék: Zsíkó (Matity helyett az 55. percben), Takács (Pesti helyett a 75. percben), Fekete (Papp helyett a 86. percben), Tölgyesi (Büte helyett a 90. percben), Halász T., Czár

Sárga lap: Molnár

Hajós: Sziegl – Kovács A., Ruff, Földi, Gyöngy, Follárdt Z., Pesti, Birgány, Gyűrűsi, Csuppor, Kovács
Cserék: Illés, Follárdt J., Rendes, Torma

Gólszerzők: Pesti 2, Papp 2 ill. Pesti 2

Játékvezetők: Herceg (Kohajda, Besszer)

A 27. fordulóban a már megszokottnak mondható esős időben fogadtuk a kiesés elől menekülő Hajós csapatát. A mérkőzés előtt megbeszéltük, hogy nekik megyünk, és megpróbáljuk gyorsan letörni a lelkesedésüket, és mihamarabb lezárni a mérkőzést. Ehhez képest az első jó 20 percben nem igazán találtuk a ritmust, a pályán mezőnyjáték folyt, és ha őszinték akarunk lenni, inkább a vendégek akarta érvényesült. Ez helyzetekben is megmutatkozott, szereztek egy lesgólt, amit a játékvezető helyesen nem adott meg, és több gólhelyzetet is sikerült elpuskázniuk illetve többször is a védelmünknek sikerült tisztázni. A későbbiekben mi is többször eljutottunk helyzetekig, igaz inkább rögzített szituációkból veszélyeztettünk, de ezen a napon "Matity feje nem volt rendben". Jó félóra után aztán Pestit buktatták a 16-oson belül, de a megítélt büntetőt Papp a léc fölé bombázta. A kihagyott 11-es nem tört meg bennünket, ugyanis a 40. percben Büte hosszú átadását elnézték a védők, és a kilépő Pesti a kivetődő Sziegl mellett a kapuba helyezett. (1-0) A második félidőt is góllal kezdtük, az 54. percben Papp passzából ismét Pesti volt eredményes. (2-0) Nem sokkal később eldönthettük volna a mérkőzést, de Papp fejesét - Tamás beadásából - Sziegl kapus nagy bravúrral védte. Már mindenki bent látta... És ahogy lenni szokott, az ellentámadásból szépítettek a vendégek. Egy jogosan megítélt 20 méteres szabadrúgást a hajósi Pesti rúgott kapura, lövését Krix próbálta blokkolni, de sajnos az elmozduló Miki mellett a saját kapunkba kötött ki a labda. (2-1) Sokáig nem szomorkodtunk a gól miatt, mert a 65. percben ismét egy 11-est kaptunk Pesti fellökéséért. Jogos volt a büntető, de nem örülnék, ha ellenünk egy ilyen faultot befújnának. A büntetőt ismét Papp végezte el, de most már nem hibázott és higgadtan gurított a hálóba. (3-1) Sokáig mi sem örülhettünk, mert két perc múlva ismét szépített a Hajós. A játékvezető tévesen szabadrúgást ítélt Molnár tiszta szerelése után, a megítélt szabit Pesti okosan visszarúgta a sorfal mögé bemozduló Miki helyére, aki már nem ért vissza, és nem tudott hárítani. (3-2) Öt perccel később Papp Árpi beállította a végeredményt, amikor is több jó csel után a kapuba bombázott. (4-2) Az utolsó negyed órában még több gólhelyzet is adódott mindkét csapat előtt, de az eredmény már nem változott. Összességében nehezebben mint gondoltuk, de megérdemelten gyűjtöttük be a 3 pontot.