Szeremle SK. - Sükösd SC. 1-2 (1-0)

Sükösd: Szabados – Büte, Krix, Csordás – Papp, Halász I., Matity, Tamás, Bohner – Takács, Pesti
Cserék: Molnár (Tamás helyett a félidőben), Fekete (Takács helyett a 83. percben), Tölgyesi, Zsíkó, Halász T., Czár

Sárga lap: Büte, Csordás, Papp

Szeremle: Pintér L. – Kómár, Pintér Cs., Kővári, Tokodi, Csongor, Mezei, Vörös, Király, Elek, Bölcskei
Cserék: Tirpák

Sárga lap: Pintér Cs.

Gólszerzők: Vörös ill. Matity, Takács

Játékvezetők: Rácz (Atyánszky, Papp)

Végre idén először nem esős és hideg időben léptünk pályára, hanem verőfényes napsütésben és 25°C körüli melegben. Talán ez is volt az oka annak a tompaságnak és pontatlanságnak ami a játékunkat jellemezte ezen a meccsen. Vannak napok amikor valakinek nem megy a játék, de hogy az egész csapat „tökön rúgja” magát az ritka. Na velünk ez történt a 28. forduló Szeremle elleni meccs első félidejében. A meccs előtt (és után is) a „hazaiak” (Dunafalván játssza a hazai meccseit a Szeremle) kieső helyen álltak, és talán ez a meccs volt az utolsó esélyük a bent maradás kiharcolására. Ennek megfelelő mentalitással léptek pályára, látszott rajtuk az elszántság és az akarat. Csak asszisztáltunk a játékukhoz az első 45 percben, elöl nem tudtuk megtartani a labdákat, a középpályánkon úgy mentek át mint kés a vajon, a védelemnek jóformán nem volt egy tiszta szerelése sem. És sajnos Mikinek ma sem mentek igazán a kirúgások… A 29. percben egy ilyen lecsúszott kirúgás „találta meg” a saját térfelünkön az egyik szeremlei középpályást, aki Vöröshöz passzolt, aki 16 méterről a hálóba vágta a lasztit. (1-0) Nem ez volt a hazaiak egyetlen helyzete, igazság szerint csak magukat okolhatják, hogy nem vezettek a félidő végére 2-3 góllal. Nekünk egy említésre méltó lehetőségünk volt, Papp szögletét Pesti fejelte a rövid kapufára, ahonnan kifelé pattant a labda. Ezen kívül Matity ijesztgette párszor a hazai kapu mögötti fán ücsörgő madarakat egy-két "jól eltalált lövéssel". A félidőben Endre cserélt, az addig a két csatár mögött játszó Karesz helyett behozta a védelem előtt játszó Molnárt. Ez stabilabbá tette a védekezésünket, és Zselé lelkesedéséből ragadt ránk is, így a csapatnak sikerült felpörgetni a játékot. Krix feljebb tolta a védelmet, a csatárink is többször jól tartották meg a labdát és kerültek helyzetbe. Egyenlíteni mégis egy „középpályás akció” után sikerült. Az 59. percben a jobb oldalon Papp jól verte meg az emberét egy az egyben, beadását Takács próbálta félfordulatból kapura húzni, de lecsúszott neki, így a labda a hosszún érkező Matity elé került, aki a röviden szerencsétlenkedő kapus és védő felett szép mozdulattal emelt a hosszúba. (1-1) Továbbra is támadásban maradtunk, több helyzetet is kidolgoztunk, de a befejezéseknél pontatlanok voltunk. A 83. percben azért sikerült megszereznünk a győztes találatot. Halász I. húzott el a jobb oldalon, centerezését pedig Taki bal belsővel a hosszú pipába továbbította. (1-2) Ha így akarta le a kalappal. A hátralévő időben volt még egy Halász I. szabadrúgás, amit a kapus magabiztosan hárított, illetve a hazaiaknak egy nagy helyzetük, amikor is Tirpák Milán fejese a kapufán csattant, de az eredmény már nem változott. Az idei év talán legrosszabb (az első félidei játékunk biztosan az volt) játékával, nem feltétlenül megérdemelten, de begyűjtöttük a 3 bajnoki pontot, és továbbra is versenyben vagyunk a 4. helyért. Ehhez a következő fordulóban éppen a legfőbb rivális Csávoly ellen kell nyerünk hazai pályán.