Sükösd SC. - Csávoly SK. 3-3 (2-3)

Sükösd: Szabados – Büte, Krix, Csordás – Papp, Molnár, Halász I., Matity, Bohner – Pesti, Tamás
Cserék: Geletta (Tamás helyett a 61. percben), Fekete (Pesti helyett a 80. percben), Tölgyesi, Zsíkó, Halász T., Czár

Sárga lap: Csordás, Papp, Matity

Csávoly: Babicz, Katymaracz G, Bálind, Kiss, Sánta, Gémes, Grácz, Szabó, Fenyvesi, Kovács, Murinyi
Cserék: Csorba, Haris, Simity, Rezsneki, Katymaracz D.

Sárga lap: Simity, Katymaracz G.

Gólszerzők: Papp, Csordás, Pesti ill. Murinyi 2, Szabó

Játékvezetők: Kiss L. (Horváth Z., Apró F.)

Ismét tűző napsütés és kánikula várt minket az utolsó hazai mérkőzésünkön a nagy rivális Csávoly ellen. 5 pont volt a vendégek előnye a fordulót megelőzően, így egy esetleges győzelemmel megmaradt volna a matematikai esélyünk a 4 hely megszerzésére. A mérkőzés nem kezdődött túl jól számunkra, nem sikerült megtartanunk a labdákat, a vendégek akarata érvényesült az első negyed órában. Sikerült is kidolgozniuk 3 helyzetet, de szerencsére ezeket mind kihagyták. És ahogy az lenni szokott... A 14. percben Pesti szerzett labdát két ügyetlenkedő védőtől és kapura tört. A 16-os vonala előtt pár centivel utolsó emberként szabálytalanul tudták csak megállítani, de Kiss játékvezető mindkét csapat értetlenkedése mellett először 11-est ítélt szabadrúgás helyett, majd csak sárga lapot adott Katymaracznak piros lap helyett. A megítélt büntetőt Papp higgadtan gurította a kapuba. (1-0) Nem tartott sokáig a boldogságunk hiszen a 17. percben egyenlített a Csávoly. Papp vesztett labdát a kapunktól jó 30 méterre, ami után csak szabálytalanul tudtuk megállítani a vendég szélsőt. A megítélt 30 méteres szabadrúgást Murinyi elemi erővel lőtte a léc alá. (1-1) Miki még a kezét sem nagyon tudta felemelni. Újabb 5 perc elteltével ismét szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, ismét Murinyi volt a végrehajtó, és 25 méterről ismét elemi erővel bombázott a pipába. (1-2) Mikinek itt sem volt sok esélye, bár a laszti oda ment ahol állt. A két gól érezhetően megfogott minket. A 28. percben tovább növelte előnyét az ellenfél. Egy jobb oldali akciót követően Szabóhoz került a labda, aki belépett a 16-oson belülre (Én bénáztam mellette, fel kellett volna szabadítanom) és a Miki mellett a hosszúra gurított labdája egy buckáról a hosszú kapufára, onnan meg a kapuba pattant. (1-3) Csak a 3. bekapott gól után kezdtünk magunkhoz térni, igaz ehhez az is kellett, hogy a Csávoly kicsit visszavett a támadások lendületéből. A 36. percben sikerült a szépítés. Egy tetszetős akció végén Pesti gurított vissza lövésre Csordás elé, aki 16 méterről ballal vágta a hosszúba a zsugát. (2-3) Ez volt Csori első bajnoki gólja a felnőtt csapatban, ezúton is gratulálunk neki. A félidőben már nem változott az eredmény. A 2. félidőben már egyértelműen mi irányítottuk a játékot, a vendégek védelmét Pesti többször egyedül megverte, de sajnos a befejezéseknél sajnos pontatlan volt. A 60. percben azért sikerült az egyenlítés is. Csordás vágott előre egy labdát a bal szélen, ahol a lesen tartózkodó „Matity mester” okosan kivonta magát a játékból, és a mélyről érkező Bohnernek hagyta a labdát, aki a kifutó kapus mellett-fölött a kapu felé emelt, ahol Pesti érkezett és lerázva az emberét az üres kapuba fejelt. (3-3) Volt még fél óránk arra, hogy begyűjtsük a 3 pontot és az igazság az, hogy csak magunknak "köszönhetjük", hogy nem sikerült. A csávolyiak teljesítménye látványosan visszaesett, és mint erőnlétileg mint lelkesedésben föléjük nőttünk. A második játékrészben 6-7 alkalommal kerültünk az ellenfél kapusával szembe, de vagy elszórakoztuk vagy elönzőztük a ziccereket. Összességében egy jó iramú lüktető és látványos mérkőzést játszottunk a csávolyiakkal, ahol nem lehetünk maradéktalanul elégedettek az eredménnyel.
Az első félidőben elég kapkodó volt a játékunk sokat vágtuk előre a labdát, és ebből jött az ellenfél. Mihelyt elkezdtünk passzolgatni a középpályán máris mi irányítottuk a játékot, és könnyedén kerültünk a kapujuk közelébe. Sajnos ezt csak 3 bekapott gól után tudtuk megvalósítani. A 2. félidő már egyértelműen a miénk volt, és bár volt lehetőségük a vendégeknek is, de ezek közel sem voltak egy lapon említhetőek a mieinkkel. A 3-3-as végeredménnyel az is biztossá vált, hogy az 5. helyen végez a csapat.