Sükösd SC. - Szakmár KSE. 3-2 (2-0)

Sükösd: Szabados – Csordás, Koszorús, Zsíkó – Schultz, Halász I., Kovács, Matity, Büte – Papp, Pesti

Cserék: Takács (Schultz helyett az 59. percben), Halász T. (Kovács helyett a 63. percben), Koprivanacz (Büte helyett a 63. percben), Tölgyesi, Szabó, Czár

Sárga lap: Csordás, Koszorús, Halász I., Büte, Pesti, Takács, Koprivanacz

Szakmár: Vörös – Lakatos, Tóth, Nacsa, Romsics, Varjú, András, Kalló, Szigeti, Szalontai, Lisztmaier

Cserék: Rab, Kövesdi, Kovács, Ferencz, Gillick

Sárga lap: Lakatos, Tóth, Varjú, Rab

Piros lap: Gillich

Gólszerzők: Papp 2, Matity ill. Szalontai, Lisztmaier

Játékvezetők: Alaga (Ottenthál, Bánóczky)

A múlt heti fiaskó után a Szakmár ellen próbált javítani a csapat, ismét hazai pályán. A mérkőzésen nem volt ott Krix Dávid, aki éppen a kollégiumi szobáját foglalta el a mérkőzés időpontjában, ez pedig elég érzékenyen érintethette volna a csapatot, hiszen Dávid eddig biztos pontja volt a védelemnek, azonban a helyén játszó Koszorús Peti tökéletesen helyettesítette. Már a mérkőzés elején megmutattuk nekik, hogy milyen is a „sükösdi vendégszeretet”, hiszen az első pár percben elszenvedet szabálytalanságok után kétszer is meggondolták, hogy meddig dajkálják a labdát. Ez a siettetés sikerrel járt, hiszen többször is zavarba hoztuk Őket a letámadással, és sok labdát szereztünk Tőlük. Az első komolyabb helyzetünk mindjárt az első percben megvolt, amikor is Csordás indította Pestit, aki jó ütemben tálalt Papp elé, akit csak az utolsó pillanatban tudtak szerelni a szakmári védők. A 7. perc tájékán ismét Pesti lépett ki a bal oldalon, befelé húzott a 16-oson belülre, ahol már csak szabálytalanul tudták megállítani. A jogosan megítélt büntetőt Papp végezte el, de lapos lövését Vörös kapus kitolta a jobb sarokból. A kipattanóra Pesti ért oda elsőnek, a kapus csak a lábát tudta elhúzni, de Alaga spori nem mert befújni még egy büntetőt. Továbbra is támadásban maradtunk, de gólt csak a 25. percben sikerült szereznünk. Egy hosszú indítást Pesti tartott meg az alapvonalnál, visszagurítására pedig Papp érkezett és védhetetlenül a lőtt a hosszúba. (1-0) Három perccel később tovább növeltük az előnyünket. Peca tekert egy szabadrúgást a kapu elé, amire Matity érkezett és a hosszú felsőbe bólintott. (2-0) Kicsit később Peca indította Schultzot, akinek csak centikkel volt hosszú a labda. Így is megpróbált mindent, magát nem kímélve még össze is csúszott a kapussal, de nem lett gól az akcióból. A félidő végéig már nem változott az eredmény. A szünet mintha megfogta volna a csapatot vagy csak a Szakmáriak pörögtek fel, de megváltozott a játék képe. Mi pontatlanabbak lettünk és lassabbak, Ők jobban pörögtek és beszorítottak minket a saját térfelünkre. Az 50. percben szépíteniük is sikerült, Szalontai húzott befelé a jobb oldalról, és 16 méterről középről adott le lövést a kapunkra. Jól eltörte a zsugát, már mindenki megkönnyebbült, de sajnos Miki a guruló labda mellé nyúlt, ami így a kapuban kötött ki. (2-1) A gól még inkább megfogott minket, úgy tűnt, hogy csak idő kérdése, hogy mikor kapunk még egyet. Endre próbált cserékkel frissíteni a csapaton, de sajnos ezek közül nem mindenki tudott hozzátenni a játékhoz, sőt.. Végül nem is sikerült további kapott gól nélkül megúsznunk a mérkőzést. A 79. percben egy felszabadított labdát íveltek a védelmünk mögé, a jó ütemben kilépő szélső pedig pontosan tálalt a középen érkező Lisztmaier elé, aki 5 méterről az üres kapuba lőtt. (2-2) Ezután még vezettek egy-két veszélyes támadást, de ezeket szerencsére megúsztuk. A 90. percben Koszorús szerelt a saját térfelünkön, a vendég játékos lent maradt, de mivel a spori nem fújt, Peca indult meg az ellenfél kapuja felé. A félpálya tájékán Rab érkezett bal oldalról és nagy lendülettel térd magasságban „agyonkaszálta” a középpályást. Kisebb dulakodás után Alaga spori ismét bizonyította alkalmatlanságát a játékvezetésre és csak sárga lapot adott az elkövetőnek. A megítélt szabadrúgást kicsiben végeztük el, a labda útja Csori, Pesti, Peca volt, utóbbi 20 méterről leadott lövését Vörös kapus csak kiütni tudta, a kipattanót pedig Papp és Matity együttes erővel jutatott a hálóba. (3-2) Összességében egy jó iramú, lüktető meccset játszottunk, sok helyzettel, 5 góllal, és véleményem szerint megérdemelt (az első félidő alapján biztosan) győzelemmel.