Így láttam én... 2011-05-01 Sükösd-Szakmár 2-2

FELNŐTT: Sükösd SC – Szakmár KSE 2:2 (1:2)

2011. május 1. (Sükösd, 100 néző.)

IFJÚSÁGI: Sükösd SC – Szakmár KSE 9:1 (a félidőről nincs adat)

Vezette: Gál Gábor (Czeller Tamás, Suba Zoltán)

Az időjárás most sem fogadta kegyeibe a futball kedvelőit. Sivár, őszies eső áztatta a csapatokat. Jobban az ifjúságiakat, de a mieinket ez nem zavarta: 9:1-re győztek. Bevezetésnek ez nem volt rossz! Azt viszont tudtuk, hogy a neheze ezután következik.

Szakmár a harmadik, mi az ötödik helyet foglaljuk el a tabellán. Az utóbbi évek hét mérkőzésének mérlege számunkra kifejezetten kedvező: négy győzelem, egy döntetlen, két vereség, 18:14-es gólkülönbséggel javunkra. A győzelmekből kettő különösen emlékezetes: 2009 szeptemberében Sükösdön 6:5, 2010 áprilisában Szakmáron 5:2 volt javunkra.

Pontszerzési reményeink nem voltak alaptalanok, de ez két perc alatt elúszni látszott. A második percben jött az igazi hidegzuhany. Baloldali gyors támadásnál a szakmári csatár már a 16-oson belül járt, amikor nagy lendülettel érkezett Krix. Keményen összerúgtak, s legnagyobb döbbenetünkre Gál játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Varjú élesen a jobb sarokba lőtte (0:1).

A játékvezető ítéletéről csak annyit, hogy a labda felpörgött és úgy hagyta el az alapvonalat. Krix tehát a labdát találta el. Tény, hogy a vizes talajon mindketten földre kerültek. Itt még nagyon magabiztosnak láttatta magát az ifjú sípmester, de innen indult későbbi teljes elbizonytalanodása.

A gyors és könnyen megszerzett vezetés birtokában a vendégek nem bízták a véletlenre a mérkőzés végkimenetelét. Támadásaik egymást követték, megállítani sokszor csak szabálytalanság útján tudtuk őket. (Büte belépőjénél már „rezgett a léc” – ami a piros lapot illeti.)

A csúszós, vizes talajon a szakmáriak jobban mozogtak. Középpályájuk hatékonyabb, a széleken gyorsabbak voltak. Ebben főleg Rab okozott sok gondot. A 17. percben elvitte Papp mellett a labdát. Lövését Szabados még kiütötte, de az érkező Szalontai közelről a kapuba küldte (0:2). Ezzel nagyon nehéz helyzetbe kerültünk, innen nem könnyű felállni.

Lassan ugyan, de mégis kezdtünk magunkhoz térni. A 30. percben Takács meglépett. Vitatott, hogy a 16-oson kívül, vagy belül két védő szorításában a földre került. Sokan 11-est reklamáltak - talán nem is alaptalanul. A síp most néma maradt. Ha nem 11-es, akkor minimum egy szabadrúgás és egy sárga lap!

A következő jó jel az volt, hogy Pesti 100%-os helyzetbe hozta Takácsot, de a befejezés elmaradt. Egyre inkább érezhető volt, hogy csapatunk nem adta fel és képes javítani. A 40. percben ennek meg is lett az eredménye: Papp pontos beadására Matity érkezett és nagyszerű fejesgóllal szépített (1:2). Ez lélektanilag nagyon jókor jött és jó esélyt adott a második félidőre, amit dicséretes elszántsággal kezdett és küzdött végig a csapat.

El kellett viselni a fiatal, tapasztalatlan játékvezető teljes zavarát. A feszültség egyre fokozódott, ment a szöveg és az adok-kapok. A zaklatott, indulatokkal teli légkörben mégis nekünk ment jobban a játék. Az 54. percben Takács két lövése ment kapu fölé. A válasz egy 30 m-es szabadrúgás, amit Szabados parádésan védett.

A 65. perctől átvettük a játék irányítását. Támadásaink pontosabbak és veszélyesebbek voltak. Most már a Szakmár kényszerült védekezésre. Erőfeszítéseink a 65. percben góllá értek: Halász István 30 m-es szabadrúgásából Pesti rafinált fejesgóllal egyenlített (2:2).

A 77. percben Bohner cselsorozata után már a kapussal találta szemben magát, de az a félmagas lövést menteni tudta.

Az utolsó 20 percben mindkét a győzelemre játszott. A 82. percben Pestit buktatták a 16-oson belül, de nem ért 11-est. Egy perc múlva Matity nagy lövése suhant el a kapu fölött. Védelmünk feljött a félvonalig, így Szakmár három igen veszélyes kontrája borzolta idegeinket. Krix tanítani való becsúszásaival az utolsó pillanatokban mentett. Látványos, de nagyon kockázatos szerelések voltak ezek a csúszós talajon, hiszen volt már egy sárga lapja.

Tele izgalommal múltak az utolsó percek: szöglet után Pesti közelről fejelt, de a kapus védeni tudta. A 87. percben Papp megkapta második sárga lapját és kiállították. A vendégeknek a 88. percben még egy kapufára tellett, így maradt a 2:2, ami reális.

Nem szívesen teszem, de nem lehet szó nélkül hagyni a játékvezető teljesítményét. Ez a mérkőzés meghaladta képességeit. Amit produkált az lehangoló és sértő a játékosokra és nézőkre egyaránt. Ennek ellenére nem őt ítélem el – ennyire képes! A küldő testület felelősségét firtatnám: ha valamennyire is ismerik a mezőnyt, akkor a harmadik és ötödik helyezett találkozójára nem jelölnek tanuló vezetőt (vezetőket). Ezzel a fiatalembernek is ártottak!

Ifjúsági csapatunk 9:1-re győzött, góllövőink: Farkas Pál (4), Schultz Martin (3), Kovács Norbert (1), Koprivanacz Milán (1).