Sükösd SC. - Bácsbokod SK. 6-0 (3-0)

Sükösd : Szabados – Geletta, Krix, Csordás – Bohner, Halász I., Matity, Tamás, Büte – Takács, Pesti
Cserék: Molnár (Takács helyett a félidőben), Zsíkó (Matity helyett a 60. percben), Tölgyesi (Büte helyett a 65. percben) Halász T. (Halász I. helyett a 73. percben)
Sárga lap: Csordás

Bácsbokod: Kazinczi – Papp, Gál, Kölcze, Dankó, Tettinger, László, Engi, Kovács, Molnár, Simon
Cserék: Szöllősi
Sárga lap: Simon

Gólszerzők: Tamás 2, Matity 2, Pesti, Büte

Játékvezetők: Hagymási (Vén, Tóth)

Az időjárás a 25. fordulóban sem fogadott minket a kegyeibe. Alig volt 10 °C és egész nap szakadt az eső - a mérkőzés alatt is - így túl sok néző nem láthatta, ahogy a tavasz eddigi legsimább meccsén fél tucatot rúgtunk Bokodnak. A mérkőzés előtt voltak ugyan hiányzók, de végre a cserepadra is 4 egészséges játékos ülhetett le, így Nagy Endre mesternek volt merítési lehetősége. Mindjárt a mérkőzés elején magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, de az első negyed órában inkább mezőnyjáték folyt, egy-két lehetőséggel. A 17. percben szereztük meg a vezetést. Egy rosszul elvégzett kirúgást követően Bohner ugratta ki a védők között kilépő Tamást, aki a kivetődő kapus mellett a rövidbe vágta a zsugát. (1-0) Alig telt el két perc, és Matity megduplázta az előnyünket, egy a jobbösszekötőből a rövid felsőbe csavart szabadrúgásból. (2-0) A félidő hátralévő részében is végig támadtunk és számtalan lehetőséget dolgoztunk ki, de vagy Kazi védett nagyokat, vagy pontatlanul céloztunk. A 35. percben azonban megszereztük a 3. gólunkat is. Pesti kapott labdát a jobb oldalon, emberét kicselezve az alapvonalig húzott, a középre adott labdáját a hosszún érkező Büte vágta a léc alá. (3-0) A Bokodiaknak talán ha két említésre méltó lehetőségük adódott. Az első egy 18 méteres lövés amit Miki védett, majd egy szöglet, ami veszélyesen száguldott el a kapunk előtt anélkül, hogy bárki is beleért volna. A második félidőt is nagyszerűen kezdtük. A középkezdést követően a szünetben beállt Zselé szépen lépett fel egy támadással és nagyszerűen tálalt Karesz elé, aki megszerezte saját maga 2. a csapat 4. gólját. (4-0) Az 52. percben tovább növeltük az előnyünket. Pesti húzott el a jobb oldalon, majd a második hullámban érkező Halász I. elé passzolt, aki a Kazincziba lőtte a labdát. A kipattanót Matity szerezte meg két Bokodi játékos között, majd felnézett és kb. 18-20 méterről a hosszúba emelte a zsugát. (5-0) Okos és gyönyörű gól volt. Az utolsó fél órában Endre behozta az összes cserét, játéklehetőséget adva mindenkinek. A csapat a cserék után is nyomás alatt tudta a tartani az ellenfelet, több helyzetet és ziccert kidolgozva. Gól azonban csak egy született a hátralévő időben. A 75. percben Pestit ugratták ki a leshatáron, aki elhúzta a zsugát a kilépő kapus mellett, majd a visszaérő védők mellett a kapuba passzolt. (6-0) Összességében megérdemelt győzelmet arattunk, a játék képe és a helyzeteink száma alapján még a különbség sem lehet túlzó, sőt még a Bokodiakra nézve hízelgő. Jó ráhangolás volt ez a mérkőzés a jövő heti császártöltési derbire, amikor is a bajnok és listavezető otthonába látogatunk.