Így láttam én... 2011-05-08 Sükösd-Bácsbokod 6-0

FELNŐTT: Sükösd SC – Bácsbokod SK 6:0 (3:0)

2011. május 8. (Sükösd, 100 néző.)

IFJÚSÁGI: Sükösd SC – Bácsbokod SK 4:0 (a félidőről nincs adat)

Vezette: Hagymási Attila (Vén Ernő, Tóth István)

Ezen a tavaszon lassan hozzászokunk az angliai klímához. A törzsgárda szurkolóit viszont kárpótolta mindkét csapatunk. A bácsbokodiak 10 kapott góllal utazhattak haza. Hálóink ez alkalommal érintetlenek maradtak.

A 6:0-ás felnőtt győzelem már nagyon ránk fért. Igaz, hogy a Bácsbokod számunkra régóta kellemes ellenfél. 2007 ősze óta hat mérkőzésen mindössze egy 0:0-ás döntetlent tudtak elérni ellenünk. 2009 szeptemberében itthon már 3:0-ra vezettek, de innen is fordítani tudtunk 5:3-ra!

Ezen a tavaszon három hazai mérkőzésünket is csak egy góllal tudtuk megnyerni. A Szakmár elleni 2:2-es döntetlen is nagyon keserves volt. De legyünk igazságosak: az sem hangzik rosszul, hogy itthon eddig nem kaptunk ki!

A Bácsbokod elleni jó szériánk tehát folytatódott. A felállás annyiban változott, hogy Bohner lett a jobbhátvéd. Csordással együtt nagyon sokszor tűntek fel a középpályán, kifejezetten támadó felfogásban.

Csordás 25 m-es lövése már gólt érdemelt volna a 3. percben, de Kazinczi a léc alól kitolta. A kezdeti negyedórás felmérés azt jelezte, ma begyűjtjük a három pontot. Örömünkre Tamás Karcsi megtalálta góllövő cipőjét. Súlyos sérülése óta először rúgott két gólt. Az elsőt a 14. percben egy szépen végigvitt támadás befejezéseként (1:0).

Ez megadta a mérkőzés további alaphangját. Kifejezetten látványos és hasznos játék következett, nagyon szép gólokkal. Amit Matity a 19. percben bemutatott, azt jó lenne esténként videón visszanézni. Az történt, hogy Takácsot buktatták a jobboldalon, mielőtt a büntető területre ért. A 20 m-es szabadrúgást Matity végezte el, jobbról ballal. A mesterien nyesett labda megkerülte a sorfalat és a bal felső sarokban kötött ki (2:0). A kapus mozdulni sem tudott! Ötcsillagos találat volt!

Ettől alig marad el Büte gólja. A 37. percben Pesti a jobb oldalon az alapvonalig cselezte magát. A védők nem merték bántani. A nagyon okos gólpasszára Büte érkezett nagy lendülettel a másik oldalon, és bomba gólt lőtt a léc alá – már-már veszélyeztetve Kazinczi kapus testi épségét (3:0).

A vendégek alig-alig jutottak el a kapunkig. Igazi helyzetük egy volt, amit Szabados szépen védett. Nálunk viszont ötpercenként jöttek a jobbnál-jobb lehetőségek. Először Takács kapuba tartó lövése akadt el Pestiben, majd Bohner lövését mentették a gólvonalról. Sima ötössel fordulhattunk volna!

De ami késett nem múlt el. Tamás mindjárt a második félidő elején beköszönt – úgy 18 méterről (4:0).

Három perc múlva Halász István nagy lövése ment fölé. Az 56. percben következett Matity második nagy jelenete: üres folyosó adódott előtte a pálya közepén. Felgyorsított és észrevette, hogy a kapus az ötösön áll, s csúnyán megtréfálta. A világ legtermészetesebb mozdulatával – 32 méterről - lazán a bal felsőbe emelt (5:0). A jelenet a kapus szempontjából enyhe sértésnek is vehető.

Innentől szerephez jutottak a cserejátékosok is. Játékunk minősége továbbra sem romlott. Előbb Halász István lőtt lesgólt, majd Bohner jó cselsorozat végén 10 méterről lőtt mellé. A sort Pesti folytatta. Tiszta helyzetben lőtt fölé. A 74. percben már nem hibázott: Molnár nagyszerű indításával elhúzta a labdát a kapus mellett, s máris 6:0.

A vendégeknek még két veszélyes kontrára tellett, de Krix príma becsúszásával szépítési reményeiket is meghiúsította. Egyébként csendes beletörődéssel, de végig tisztességgel futballoztak.

Ma mi voltunk ennyivel jobbak! Egyik védőnk édesapja a végén úgy summázta a látottakat, hogy „ezek ellen öröm volt játszani” – még esőben is!

Ifjúsági csapatunk 4:0-ra győzött. Góllövők: Schultz Martin, Koprivanacz Milán, Farkas Pál, Rácz Gergő.