Császártöltés EFSK - Sükösd SC. 2-1 (2-0)

Sükösd: Szabados – Büte, Krix, Csordás – Geletta, Molnár, Halász I. Matity, Bohner – Tamás, Pesti
Cserék: Zsíkó (Geletta helyett a 57. percben), Takács ( Molnár helyett a 62. percben) Papp (Molnár helyett a 81. percben) Fekete, Tölgyesi, Czár

Császártöltés: Szabadi G.– Jánosi, Szabadi Z., Schindler, Kiss, Vinkó, Vata, Barta, Farkas, Györgye, Filus
Cserék:Hiebl, Sendula, Ginál, Berger

Gólszerzők: Vinkó, Vata ill. Matity

Játékvezetők: Aradi (Varga, Tóth)

Végre bő kerettel vághattunk neki egy mérkőzésnek, hiszen a padra 6 mezőnyjátékos csere is leülhetett volna – úgy, hogy Angeli Pityu nem is volt itthon – így Kispecának át sem kellett öltöznie, és nyugodtan, kezében sörrel drukkolhatott a csapatnak. Az utóbbi években nem sok babér termett nekünk a Császártöltési „reptéren” és az előzetes várakozások alapján most sem mi voltunk az esélyesek. A mérkőzés képe meg is felelt ennek. Az első perctől a hazai csapat irányította a játékot, és gyorsan el is kezdték a gólgyártást. A 9. perc környékén szabadrúgáshoz jutott a Töltés, és jó 20 méterről elvégzett pontrúgást Vinkó vágta a rövidbe. (1-0) Miki kicsit elnézte, talán védhető lövés volt. Alig telt el pár perc és már tovább növelték az előnyüket. A középpályáról nagyszerű labdát kapott Vata és ziccer helyzetben nem hibázott. (2-0) Két bekapott gól kellett ahhoz, hogy a védelmünk taktikát váltson, és ahelyett, hogy versenyt futottak volna az amúgy nem lassú csatárokkal, a lesre állításra váltottak és ez bejött. A veszélyes helyzetek száma ezzel ugyan csökkent, de még így is örülhettünk, hogy csak 2-0 volt a félidő, mert egy pár ziccert így is elszórakoztak, míg volt, hogy Miki védett bravúrral, vagy a védőink szereltek az utolsó pillanatban. Nekünk egy veszélyes lehetőségünk volt az első játékrészben. Halász I. bal oldalról tekert egy szabadrúgást Matity fejére, aki a kapufára fejelte a labdát, ahonnan most sajnos kifelé pattant. A második félidő ott folytatódott ahol az első abbamaradt, vagyis haza helyzetekkel. Most sikerült átvészelnünk a kezdeti rohamokat, szép lassan feljebb jöttünk, és voltak periódusok, amikor a játékot is mi irányítottuk. Egyre többször értünk fel a kapujuk elé, de az utolsó passzok nem akartak sikerülni. Közben a kapunk előtt Miki ebben a játékrészben is bemutatott néhány bravúrt és a védőknek is volt mit menteni. A félidő közepe tájékán Csordás lépett fel egy támadással, és jó 25-ről lövésre szánta el magát. Nagy löket volt, a labda nem sokkal kerülte el a kaput. A 75. perc környékén szabadrúgáshoz jutottunk, de a 18 méterről leadott Matity lövés messze a kapu fölé szállt. A 82. percben sikerült a szépítés. Matity elé került a labda a 16-oson belül, aki két lövő csel után a rövidbe vágta a zsugát. (2-1) A hátralévő időben mindent megtettünk az egyenlítésért, Halász I. kapu elé lőtt szabadrúgásáról például Matity és Papp is csak centikkel maradt le. A vége maradt a 2-1-es hazai győzelem, ami a játék képe és a helyzetek alapján megérdemeltnek mondható, sőt ha őszinte akarok lenni, akkor még ránk nézve hízelgő.