Így láttam én... 2011-05-15 Császártöltés-Sükösd 2-1

FELNŐTT: Császártöltés EFSK – Sükösd SC 2:1 (2:0)

2011. május 15. (Császártöltés, 250 néző.)

IFJÚSÁGI: Császártöltés EFSK – Sükösd SC 1:1 (a félidőről nincs adat)

Vezette: Aradi Csaba (Varga Zoltán, Tóth István)

Császártöltésre a legtöbb csapat a tisztes helytállás reményében utazik. Az érkezőknek van mitől tartaniuk. Ha jó napjuk van, a vendégek rendre rossz emlékekkel távoznak. Elég csak annyit említeni, hogy Bácsborsódnak 12-őt, Szeremlének 11-et, Bácsbokodnak és Katymárnak hetet-hetet rámoltak be. Náluk győzni, vagy pontot szerezni komoly fegyvertény. Nagy reményeket mi sem táplálhattunk, mert az utóbbi négy évben négyszer vertek meg bennünket, ebből egyszer Sükösdön 1:0-ra. Itthon viszont mi vagyunk jobbak három győzelemmel.

Az utolsó császártöltési szereplésünk 2009 novemberében egy máig visszatérő rossz álom: 55 perc alatt 5:0-ra vezettek. Mi kettővel tudtunk válaszolni a 62. és 88. percekben. Csapatunk ennek ellenére most bizakodóan lépett pályára. A múlt heti Bácsbokod elleni játék és a 6:0-s eredmény erre jó okkal szolgált.

Reményeink azonban hamar elszálltak: a teljes letámadást mindössze 12 percig bírtuk. Csordás kézzel ért labdához, a kaputól 30 méterre. A szabadrúgást Vinkó végezte el, és nagyon nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba (1:0).

A rémület érezhető volt. Két perc elteltével jött a töltési fóbia: elevenné váltak az utolsó mérkőzés emlékei. Vata újabb gólt szerzett (2:0). Kísértett egy újabb ötös! Hogy ez nem következett be, nem rajtunk múlott.

A császártöltésiek túljátszották az örömfutballt. Percek alatt három 100 %-os helyzetet szórakoztak el, az ötösön belül. Egyetlen válaszunk erre a Halász István szabadrúgását követő Matity fejes volt, amely sajnos a kapufát találta telibe.

A miénknél jóval nagyobb méretű pályán a gyors szélsőkkel és technikás középpályásokkal nem tudtunk mit kezdeni. Maradt a nagyon kockázatos lesre állítási taktika. A tűzzel játszottunk, mint később kiderült, nem eredménytelenül. A második kapott gólunkat ugyan vitatható leshelyzet előzte meg, de egy megalázó vereséget sikerült elkerülni.

Minden erőnket felőrölte a görcsös védekezés. Egyedül Pesti árválkodott a félvonalon túl. Az esetenként előrevágott labdákkal nem tudott mit kezdeni. Császártöltés pedig tovább pazarolta tökéletesen kidolgozott helyzeteit. Ehhez viszont köze volt Szabadosnak is, aki túlélte a két kapott gólt és talpon tudott maradni. Nehéz helyzetek sorozatában tudott menteni. A 40. percben Barta 25 m-es szabadrúgását, majd bal alsó sarokba tartó lövését védte ragyogóan.

Munkája bőven adódott a második félidőben is. Mindjárt a 46. percben gólnak látszó lövést tolt ki a bal sarokból. A hazai lendület 70 percig tartott, miközben Krix és Szabados remekelt.

Az utolsó 15-20 percben viszont érdekes fordulat következett: bejött Takács és Papp. A korábbiakhoz képest elkezdtünk egyre bátrabban támadni. A hazaiak ezt nem vették komolyan, kényelmes adogatásokkal múlatták az időt. Úgy látszott, hogy megelégednek a 2:0-val. Igazán nem lehetett tudni, hogy mi okozta a látványos visszaesésüket. Cseréikkel feltétlenül gyengültek, mi viszont javítottunk.

Először a 77. percben Büte jelezte távoli lövésével, hogy mi is itt vagyunk. Két perc múlva Bohnert buktatták, Matity nagyon jó pozícióból fölé durrantott. A csapat fölélénkült és elhitte, hogy van még mit keresni, s ez a 82. percben be is következett. Takács – szokásához híven - átverekedte magát a védőkön, az alapvonalról Matityhoz továbbított, aki egy csel után szép és értékes gólt lőtt (2:1).

A még hátralévő 8 plusz 3 percben bekövetkezett, amire senki sem számított: Császártöltés védekezésre és időhúzásra kényszerült. Csak egy kicsi hiányzott az egyenlítéshez: Papp szöglete után Csordás fejese alig szállt a kapu fölé. Az utolsó percben Papp egyenlíthetett volna.

A látottakról még annyit, hogy Császártöltés nem véletlenül áll a tabella élén. Néhány dologban jobbak, mint mi: például gyorsaságban, pontos passzokban, labdakezelésben és helyzetteremtésben. De ettől Sükösdön még megverhetjük őket, úgy, mint ahogy ezt eddig is tettük!

Előző panaszainkkal szemben, most egy rossz szót nem lehet ejteni a játékvezetőről. Aradi úr végig korrekten bíráskodott.

Ifjúsági csapatunk 1:1-es döntetlent ért el, Schultz Martinnak a 6. percben lőtt góljával. Fegyelmezetlensége miatt kiállították, így elúszott egy megnyerhető mérkőzés, és ezzel egy esetleges dobogós helyezés is.