Így láttam én... 2011-05-22 Sükösd-Hajós 4-2

FELNŐTT: Sükösd SC - Hajós SC 4:2 (1:0)

2011. május 22. (Sükösd, 200 néző.)

IFJÚSÁGI: Sükösd SC - Hajós SC 2:3 (2:1)

Vezette: Herceg Tamás (Kohajda Árpád Béla, Besszer Péter)

Hajós kétszer nagyon megvert bennünket. Először 2007 októberében, itthon 5:1-re, majd 2009 májusában, Hajóson 7:1-re, amikor Czuczu egymaga öt gólt lőtt. Közben 2008 áprilisában Hajóson 1:1, novemberben Sükösdön Pesti góljával 1:0 a javunkra. A két fájdalmas vereséget 2009 októberében kezdtük törleszteni, amikor Hajóson 2:0-ra nyertünk. 2010 májusában folytattuk: Sükösdön 2:1 ide, Hajóson fölényes 4:0-ás győzelem.

A mai mérkőzés előtt vendégünk tizenkettedik a tabellán, mi az ötödikek. Ebből a szurkolói kalkuláció szerint, ma itthon nyerni kell! Ez ugyan bejött, de nem volt sima ügy.

Úgy negyed óráig nem lehetett tudni, mit akarnak a csapatok. (Lehet, hogy tudták, de nem ez a valószínű.) Kényelmes labdázgatás folyt a pályán, erősen szezonvégi hangulatban.

Feljegyezni valót egy hajósi lesgól jelentett, amikor Szabados mellényúlt a beadásnak. A langyos lötyögésből Hajós lábalt ki előbb. Rájöttek, Büte oldalán lehet leghamarább rést találni. A 17. percben gólhelyzetig jutottak el, de elrontották. A 20. percben Krix az utolsó pillanatban kemény becsúszással mentett. Szabadrúgás járt érte 23 m-ről, ami alig ment mellé.

A másik oldalon Pestit buktatták. Halász István szabadrúgását Matity fejelte fölé. A helyzet megismétlődött, amikor a szabadrúgás éppen, hogy elsuhant Matity feje fölött. A vendégek kontrával válaszoltak, egyre bátrabban kezdeményeztek. Észrevették, hogy ma lehet keresnivalójuk Sükösdön. A 26. percben nagy lehetőséget puskáztak el. Két perc múlva Krix becsúszását szabálytalannak látta a játékvezető. A szabadrúgást Szabados védte.

Körülményesen, de mi is el-eljutottunk ellenfelünk kapujáig. Először Halász István szabadrúgása ment a kapu fölé, majd Pestit buktatták a 16-oson belül. A 11-est Papp – szokásától eltérően – a jobb sarok fölé küldte. 0:0-s állásnál ez bizony luxusnak tűnt. Csak érdekesség, hogy 2008. novemberi mérkőzésen Koszorús Péter hagyott ki 11-est 0:0-nál. 2010 májusában viszont éppen Papp 90. percben lőtt büntetőjével tudtunk 2:1-re nyerni.

A csapat láthatóan javítani akarta az elhibázott lehetőséget, és egy fokozattal feljebb kapcsolt. Tamás gólhelyzetbe hozta Bütét, aki közelről csúnyán fölé lőtt. Hibáját a 41. percben javította: 35 m-ről ívelt Pesti elé, aki rutinosan kibújt védője mögül, s biztosan lőtt Sziegl hálójába (1:0).

Egy perc elteltével Papp szöglete suhant el a bal kapufa mellett. A 44. percben Tamás kapott ígéretes labdát, de nem volt elég gyors és a kapus kifutással menteni tudott előle. A félidő lefújása előtt Büte szabálytalankodott. A 25 m-es szabadrúgást Szabados könnyen fogta.

A második félidő Papp 30 m-es szabadrúgásával indult, amit szögletre mentettek. Észre kellett venni, hogy Papp feledtetni szeretné hibáját. Igyekezete magával vitte társait is. Az 52. percben príma átadásából Pesti duplázott (2:0).

Három perc múlva Tamás kiváló beadásából fejelt Papp nagyon jól, de Sziegl bravúrral védett. Hajósi ellentámadás következett, amit Csordás csak szabálytalanság árán tudott megállítani. A hajósi Pesti 22 m-es szabadrúgásába Krix beleért, irányt változtatva jutott Szabados hálójába (2:1).

A gólt gyors ellentámadásunk követte: Pesti már a 16-oson belül járt, amikor fellökték. A játékvezető gondolkodás nélkül megadta a második büntetőt is! Ment a találgatás, hogy ki fogja lőni. Meglepetésünkre Papp állt a labda mögé és nem hibázott (3:1).

Eldőlni látszott a mérkőzés, de két perc múlva sikerült bizonytalanná tenni. Molnár a kaputól 28-30 m-re buktatott. A szabadrúgást – a kiváló lövő technikával bíró – Pesti nagy erővel a bal sarokba lőtte (3:2).

És hátra volt még majdnem 20 perc! Tartani lehetett attól, hogy Matity és Pesti lecserélése után (mindkettőt saját kérésére hozta le az edző), még elúszhat a három pont. Papp azonban másként gondolta: a 74. percben átkígyózott a teljes hajósi védelmen és nagy gólt lőtt (4:2).

Két perc múlva Takács visszagurítását bombázta alig fölé, majd Csordás és Halász István szabadrúgása tévesztett célt. A vendégeknek is volt még három szabadrúgása, amitől okkal lehetett tartani, de az egyik elakadt a sorfalban, a másik kettő mellé ment. A 84. percben kihagytak még egy ordító helyzetet – ugyanúgy, mint nálunk Tamás -, aki a 88. percben elszórakozta az ötödiket.

Maradt a négy Pesti gól (2+2) és Papp tett hozzá kettőt. Így a tavaszi hazai veretlenség még áll!

Ifjúsági csapatunk viszont elszenvedte a szezon első hazai vereségét, 2:1-es vezetés után kikapott 3:2-re. Góljainkat Farkas Pál és Geletta Gábor szerezte.