Így láttam én... 2011-05-29 Szeremle-Sükösd 1-2

FELNŐTT: Szeremle SK – Sükösd SC 1:2 (1:0)

2011. május 29. (Dunafalva, 250 néző.)

Vezette: Rácz Béla (Papp Gergely Károly, Atyánszky László)

A szeremlei pályát felújítják, ezért Dunafalván játszottuk a mérkőzést. Az utóbbi négy év hét mérkőzéséből négyet megnyertünk, hármat elveszítettünk Szeremle ellen.

A találkozó a fogadó félnek volt nagyon fontos, mert a 15. helyen áll a tabellán – 22 ponttal -, menekül a kiesés elől. Ennek megfelelően igencsak megleptek bennünket. Kilenc perc alatt „szétfutották” csapatunkat és bőven eldönthették volna a három pont sorsát. Két percenként kerültek gólhelyzetbe, az egyébként rutinos Kővári maga hagyott ki hármat. A mieink nézők voltak és nem értették mi is történik a pályán. A korábbiakhoz képest meleg időben levegő után kapkodtak, a Szeremle viszont kiválóan futballozott.

Megismétlődött a császártöltési első harminc perc, amelyből 10 percig bénán követtük az eseményeket. Jóformán a félvonalat sem léptük át. Szeremle minden csapatrésze mozgásban volt, fokozatokkal gyorsabbak voltak nálunk. Többen meg is jegyezték, hogy ezt az öngyilkos iramot nem fogják végig bírni.

Az első halvány támadásunkra 16 percig kellett várni, viszont ezzel akár a vezetést is megszerezhettük volna, de Pesti remek fejese a kapufán csattant. Szeremle ezt megúszta és folytatta rohamait. Mindent egy lapra tettek fel. Kővári fejese még célt tévesztett, de Vöröst már nem tudtuk megállítani. 17 méteres, nem túl erős lövését Szabados lábbal akarta hárítani (rejtély, hogy miért?), de a labda fölé rúgott (1:0). Sajnos komoly hiba volt!

A megérdemelt vezetés tovább növelte a szeremleiek önbizalmát, ami számunkra sok veszéllyel járt. Alig értünk labdához, ha mégis, két jó passznál nem jutottunk tovább! Középpályánk egyszerűen nem létezett. Kővári újra és újra veszélyeztetett, de ezen a napon nem jött be neki semmi. Részünkről Matity két távoli szabadrúgását lehet megemlíteni, továbbá a megváltást jelentő sípszót, ami a félidő végét jelentette. A többit jobb elfelejteni!

A szünetben egy sükösdi szurkoló frissítő fürdőt ajánlott volna a 150 m-re lévő Dunában, a teljes csapatnak. A fürdés elmaradt, de fejmosás azért volt az öltözőben.

A második félidőt Tamás helyett Molnár kezdte, akinek jelentős szerepe volt abban, hogy a végén nyerni tudtunk. A következő 20 percben még mindig ellenfelünk borzolta idegeinket, de jelei voltak annak, hogy fogytán az erejük. Lelassultak, átadásaikkal már nem találták egymást, rendre közbe tudtunk avatkozni.

Feljebb jött a teljes védelmünk, miénk lett a középpálya. A 61. percben Pesti már gólhelyzetbe került, de őrzője a kaputól két méterre még közbe tudott lépni. Bohner lőtt a 16-osról, de Pintér biztosan fogta.

A 63. percben Papp indult meg a jobb oldalon, Halászhoz továbbított, akinek nagyszerű beadását Takács még nem érte el, a labda Matity elé került, és a „Mester” a legjobb megoldást választotta: a bal felső sarokba ívelt (1:1).

Az egyenlítés lendületbe hozta az eddig akadozó gépezetet és elkezdtünk futballozni. Bütét buktatták 18 m-re a kaputól, Csordás fölé lőtt. A 67. és 75. perc között már három komolynak mondható helyzetünk is adódott: először Takács lövését fogta a kapus, majd Pesti célzott rosszul. Halász ívelt Takács elé, aki elkapkodta a nagy lehetőséget és 10 méterről csúnyán fölé lőtt. Három perc múlva viszont ő hozta tökéletes helyzetbe Matityot, de az ő lövése is a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Az utolsó negyedórában már mi irányítottuk a játékot. A szeremlei védelemben fokozódott a zavar, tökéletesen elkészültek maradék erejükkel. Mi pedig hasznosítottuk, amit az első félidőben megspóroltunk.

A 82. percben Molnár utolérhetetlenül robogott a jobb oldalon és Pappot indította. Ő is gyorsított, lerázta védőjét, s az alapvonalról élesen belőtt labdája jó helyzetben találta Takácsot, akinek lövése alig fért be a jobb felső sarokba (1:2).

A nyerő pozíció tartogatott még lehetőségeket. Pestit buktatták kiváló pozícióban. A szabadrúgást Halász jól ívelte, de a kapus védett. Szeremle az utolsó percig nem adta fel. Erejükből még egy rohamra tellett, de Tirpák a kapufát találta el. A 90. percben Molnár vállalt még egy sprintet: jobbról az érkező Csordás elé „tálalt”, de az ifjú hátvéd a príma lehetőséget az ötösön elügyetlenkedte.

Így maradt az egy gólos győzelem, ami ellenfelünket nagyon megviselte. Szimpatikusan küzdöttek, de a szerencse most mellénk szegődött.

Ifjúsági csapatunk 4:1-re nyert. A gólokból Nemes Róbert kettőt, Schultz Martin és Kovács Róbert egyet-egyet szerzett.