Így láttam én... 2011-06-05 Sükösd-Csávoly 3-3

FELNŐTT: Sükösd SC – Csávoly SK 3:3 (2:3)

2011. június 5. (Sükösd, 250 néző.)

IFJÚSÁGI: Sükösd SC – Csávoly SK 10:1 (a félidőről nincs adat)

Vezette: Kiss László Attila (Horváth Zoltán, Apró Ferenc)

Kezdjük a szokásos mérleggel. Az utolsó négy év hét találkozójából négyet megnyertünk, egy végződött döntetlennel és kétszer kikaptunk. A gólarány 20:14 javunkra, 2009 októberében hetet vágtunk egy ellenében. Ez időszak volt Csávoly mélypontja. 2010 novemberében viszont már 53 perc alatt elhúztak 4:1-re, s a levegőben lógott a hetes viszonzása. Erre azért nem került sor, megúsztuk 4:3-al.

A korábbiakhoz képest már jó csapattal kezdték a szezont, sőt tovább erősítettek, ami az eredményükben meg is látszik. A lejátszott 13 mérkőzésből 9-et megnyertek, egy döntetlenjük és három vereségük van. Csak Császártöltés, Nemesnádudvar és Dusnok tudta őket legyőzni – mindhárom egy-egy góllal.

Úgy érkeztek hozzánk, hogy az utóbbi három mérkőzésüket megnyerték. Győzni jöttek! Reményeik nem voltak alaptalanok. Közvetlenül előttünk, a negyedik helyet foglalják el a tabellán. Középcsatáruk, Szabó Kornél 34 találattal vezeti a góllövő listát, s nyilván meg is akarja őrizni első helyét. Társa, Fenyvesi már a 4. percben kihagyhatatlan helyzetbe került – lestaktikánk első próbájaként – de a labdát Szabadosnak ajándékozta. A közelében sem volt senki!

Perceken belül megtudhattuk, hogy a vendégeink mielőbb el akarják dönteni a mérkőzést. Lényegesen gyorsabbak és pontosabbak voltak nálunk. Középpályásaik gyakran változtatták helyüket, jól bántak a megszerzett labdákkal, tudták, hogy mit akarnak.

A 9. percben Krix csak szabálytalanság árán tudott menteni 18 m-re a kaputól. A kellemetlen szabadrúgást Szabados lábbal védte. Két perc elteltével gólt szerezhettek volna, de a lövés a kapu fölé ment. 13 percig kellett az első épkézláb támadásunkra várni. Pesti meglépett, s a 16-oson belül lerántották (adtak már piros lapot ilyenért) de maradt a sárga és 11-es, amit Papp biztosan értékesített (1:0).

Ez felért egy idegcsillapítóval, de nem sokáig hatott. Csávolyi ellentámadás következett, amikor Csordás kézzel ért a labdához, a kaputól 35 m-re. Murinyi szabadrúgása a sorfal fölött a bal felsőben kötött ki (1:1). Szabados megmozdulni sem tudott.

Négy perc múlva a jelenetet újra játszották. Most is Csordás szabálytalankodott. A szabadrúgást ismét Murinyi lőtte, szinte ugyanonnan, ugyanoda (1:2). Kapusunk nem hitt a szemének!

A vezetés birtokában Csávoly tovább fokozta az iramot, a 22. percben Szabó növelte előnyüket (1:3).

Volt honnan felkapaszkodni. Még 10 kínos perc következett, amit sikerült átvészelni, de jött a számunkra biztató fordulat: Pesti jobb oldali beadására Csordás érkezett és szépségdíjas nagy gólt lőtt (2:3)!

A közönség folyamatos biztatására – a két távolról kapott gól – kábulatából kezdtünk kiszabadulni. A 42. percben Tamás kiváló helyzetet teremtett Pestinek, de lövése a kapufát találta el. Nagy lehetőség volt az egyenlítésre!

A második félidőt már lényegesen jobban kezdtük. Eltűnt a nyomasztó vendégfölény. Az 50. és 61.perc között már bőven megnyerhettük volna a mérkőzést. Ez alatt Pesti háromszor került tökéletes gólhelyzetbe, de lövés helyett inkább a kapus elfektetésével próbálkozott, sikertelenül. Pappnak is adódott lehetőség, de erős lövését Babicz fogta. Negyed óra elteltével a vendégek lendülete láthatóan elfogyott, most ők kényszerültek a lestaktikára, ami a 63. percben nem jött be. A csávolyi védelem leállt, de számításon kívül hagyták Bohner helyzetfelismerését. Mélységből indult, könnyen a védők mögé került. Babicz kapus némi tétovázás után kiindult a kapujából, de Bohner gyorsabb volt és beadását Pestinek már nem volt gond a kapuba fejelni (3:3).

A folytatásban is voltak még lehetőségeink. A 66. percben Pesti alig lőtt mellé, két perc múlva Pappnak adott gólpasszt, de Árpi az ötösről hibázott. Az első félidő keservei után szinte hihetetlen, hogy akár háromgólos vezetést is szerezhettünk volna.

A vendégeknek még két támadásra tellett. A 77. és 79. percben ellőtték utolsó töltényeiket. Először Szabados látványos kirepülésével jelezte, hogy már jól van, majd Krix aranyat érő becsúszó szerelésével tisztázott. Csordás 82. percben elvégzett szabadrúgása (amely fölé ment) jelentette az utolsó komolyabb megmozdulást. Mindkét csapat őrizte az eredményt és megelégedettséggel indulhatott az öltözőbe.

Feltétlenül dicséret illeti meg a csapatot, mert a súlyos hátrányból fel tudott állni, s újra igazolódott, hogy a hajrában jobbak vagyunk ellenfeleinknél. Jó mérkőzéssel búcsúzott a hazai közönségtől, amely elismerően nyugtázta, hogy ezen a tavaszon Sükösdön senki sem tudott győzni!

Ifjúsági csapatunk ontotta a gólokat, 10:1-re győzött. Gólszerzők: Takács Zoltán (3), Kovács Róbert (2), Schultz Martin (2), Szőke Antal (2), Koprivanacz Milán (1).