Így láttam én... 2011-06-12 Kunfehértó-Sükösd 4-3

FELNŐTT: Kunfehértó KSE - Sükösd SC 4:3 (2:1)

2011. június 12. (Kunfehértó, 150 néző.)

IFJÚSÁGI: Kunfehértó KSE - Sükösd SC 0:6 (a félidőről nincs adat)

Vezette: ifj. Péter Szabó Ottó (Czeller Tamás, Szőnyi Gábor)

Az őszi forduló utolsó mérkőzésén nagyszerű játékkal 6:2-re nyertünk Kunfehértó ellen Sükösdön. A remek szezonzáró kellemes emlékével utazott a csapat és a szépszámú szurkoló a tavaszi forduló utolsó találkozójára, a három pont biztos megszerzésének reményében. Ezzel szemben valami egészen más történt.

A 11. helyen álló hazaiak az első negyedórában még a helyzetfelméréssel voltak elfoglalva, mi pedig a kellemes tóparti napozást választottuk. A sütkérezés a 24. percig tartott, amikor baloldali szöglet után Nagy Kristóf - senkitől sem zavartatva – könnyen fejelhetett a hálóba (1:0).

Ha valaki eddig nem látta volna játszani csapatunkat, nem hinné el – hogy az itt mutatott játékával – az ötödik, és nem kieső helyen van. A 26. percben valahogy mégis összejött egy támadás, amelynek végén Molnár a felső kapufát találta telibe.

Azt hittük, hogy ezzel kezdetét vette valami, de nem nekünk, hanem a hazaiaknak adott lendületet. A 27. és 28. percben Szabados két veszélyes lövést is csak lábbal tudott menteni. Bozsóki Viktor 30. percben küldött kapáslövésére mozdulni sem tudott (2:0).

Három perc múlva válaszoltunk: Papp 30 m-es szabadrúgását követően Matity fejesével szépítettünk (2:1).

A 39. percben Pesti próbálkozott még, de buktatták. A szabadrúgást Matity 25 m-ről fölé emelte. A 45. percben kisebb ütközés után Szklár Dávid megütötte Bütét, amiért a játékvezető kiállította. Sokan mondtuk, hogy gyenge játékunk mellett még ez is sújt bennünket. És ez nem vicc! Évek óta képtelenek vagyunk az emberfölényt kihasználni. Nem tudunk tíz ember ellen játszani!

A jóslat beteljesedése nem váratott sokáig magára: alighogy elkezdődött a második félidő, Bozsóki megrúgta második gólját is (3:1).

Az 50. percben Bütét állva hagyta szélsője. A közeli lövést Szabados még hárította, - nem így Lajkóét, aki kilőtte a bal felső sarkot (4:1). Két támadás, két gól!

Közben Halász István az ötösről, Papp szabadrúgásból lőtt fölé. Az 57. percben csak Szabados bravúrjának köszönhetjük, hogy megúsztuk az ötödiket.

Kínlódtunk rendesen, folytattuk a minden elképzelést nélkülöző darálást egészen a 75. percig, amikor Csordás 25 m-ről megismételte a múlt heti szépségdíjas gólját (4:2).

Jobbak ezután sem lettünk, de a 84.percben sokadik erőtlen támadásunk végén Pesti betalált (4:3).

A találkozó értékeléséről csak annyit, hogy a teljes szezon leggyengébb teljesítményét láttuk. Az okáról el lehet gondolkodni. Egyet azonban megemlítenék: biztos forrásból tudható, hogy csapat nagyobbik része nem ágyban párnák közt töltötte az éjszakát. Olyan hír is felröppent (ez nincs megerősítve), hogy éjfél után kettőkor egyesek járási, látási és beszédhibákkal küszködtek. Kár érte fiúk! Ezzel elúszott a végig stabil ötödik helyünk is. Ti ettől sokkal jobbak vagytok! Ezért a szépséghibát el nem felejtve, kívánom, hogy töltsétek kellemesen a nyarat. Állítólag megismétlik a „Ráczpünkösdöt” – azt ne hagyjátok ki!

Ifjúsági csapatunk most is jól szerepelt, 6:0-ra győzött. Gólszerzők: Farkas Pál (3), Schultz Martin (1), Nemes Róbert (1), Sudár Csaba (1).