Így láttam én... 2011-03-13 Érsekcsanád-Sükösd 3-3

FELNŐTT: Érsekcsanád KSKE – Sükösd SC 3:3 (1:2)

2011. március 13. (Érsekcsanád, 400 néző.)

IFJÚSÁGI: Érsekcsanád KSKE – Sükösd SC 2:0 (a félidőről nincs adat)

Vezette: Varga Zoltán (Vén Ernő, Sánta Péter).

Bármennyire is közhely, ez a találkozó több, mint fél évszázada rangadó. Teljesen mindegy, hogy a két csapat pillanatnyilag hol foglal helyet a tabellán, Sükösd sohasem mehet biztosra a szomszédoknál – még akkor sem, ha ilyen lényeges a különbség a két csapat helyezése között, mint most.

Ha azt vesszük, hogy Érsekcsanád az ősz folyamán mindössze két győzelmet aratott, öt döntetlen mellett és 11 ponttal zárt a 14. helyen, akkor a papírforma most mellettünk szólt. Ezt erősítette, hogy az elmúlt három évben ellenünk hét mérkőzésből mindössze egyet tudtak megnyerni (2009. november 8-án) kettő végződött döntetlennel, négy volt a miénk.

A találkozó első félórájában igazolódni látszott a sükösdiek várakozása. Felejthető volt az előző heti – Katymár elleni – forma. Magabiztosan uraltuk a pálya két harmadát. Támadásaink egyre veszélyesebbek voltak, idő kérdése volt, hogy mikor szerzünk előnyt.

A hazaiak a védekezéssel voltak elfoglalva, kapunkra veszélyt alig jelentettek. Huszonöt percig bírták a nyomást, amikor Takácsot a 16-os sarkánál buktatták. A szabadrúgást Halász István csavarta kapura. A kellemetlen lövés meglepte a kapust, a labda kipattant róla, Pesti pedig közelről nem hibázott (0:1).

A vezetés birtokában a Sükösd tovább erősített, s az egyre bizonytalanabb védők rendre hibáztak. A 30. percben egy szépen végigvitt támadás végén Pestit elkaszálták a 16-oson belül. A játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt, amit Papp hidegvérrel küldött a jobb felső sarokba (0:2).

Sima ügy gondolhatták sokan, de azok nem ismerik az érsekcsanádi lélektant. Első igazi támadásuk a 35. percben már góllal végződött. Védőink hárítását szöglet követte, amit Csordás az érkező Hammer elé tett, aki megcélozta a hosszú sarkot és talált (1:2). Itt megbillent a sükösdi fölény. A játék kiegyenlítődött, de az eredmény félidőig már nem változott.

A második játék rész már az új forgatókönyv szerint indult. Mai divatos szófordulattal élve: visszahoztuk a mérkőzésbe az ellenfelet. Előnyünk egyre inkább elolvadni látszott, ami a 61. percben be is következett. A szabadrúgást Szabados még hárította, de Koszorús közeli lövésével szemben már tehetetlennek volt (2:2).

Innen aztán már minden lehetett. Érsekcsanád feltámadt, ilyen pozícióban már nem ismer kíméletet. Veszélyes negyedórát vészeltünk át, amikor jött az újabb fordulat: egy kontrát követően Pesti kilépett, már csak a kapussal állt szemben, aki elütötte. Ismét 11-es és megint Papp Árpi, nem hibázott: újra a jobb felsőt választotta. A kapusnak esélye sem volt (2:3).

Úgy tűnt meglesz a három pont. Ebben négy percig ringathattuk magunkat, mert Hammer nem így gondolta. Elemi védelmi hibánkat kihasználta és máris (3:3). A hátralévő időben mindkét csapat a győzelemre tört. Az izgalmas végjáték utolsó 5-6 percére bejött Tamás és Gruber, de az eredményen már ők sem tudtak változtatni. Utolsó reményünk Nemes remek lövése volt, azt meg a kapufa hárította.

Az eredmény igazságos, bár nagy lehetőséget szalasztottunk el. A 0:2-es állásnál lehet, hogy mást kellett volna játszani…

Ifjúsági csapatunk gyenge játékkal 2:0-ra kikapott.