Nemesnádudvar KSE - Sükösd SC. 3-2 (2-0)

Sükösd: Szabados – Zsíkó, Halász T., Csordás – Geleta, Matity, Halász I., Bohner, Tamás – Pesti, Takács
Cserék: Büte (Zsíkó helyett a 65. percben) Tölgyesi, Fekete, Nemes

Nemesnádudvar: László - Kossa, Fuszanecker, Harsányi, Mezőfi, Vinter B., Tusori, Melcher M., Vinter Z., Jaksütz, Sziegl
Cserék: Bécsi, Erdélyi, Csicsman, Melcher B., Kovács
Sárga lap: Bécsi
Piros lap: László

Gólok: Jaksütz 2, Tusori ill. Matity 2

Játékvezetők: Aradi (Tamás, Takács)

Elég tartalékos kerettel vágtunk neki az aktuális rangadónak, bár úgy tűnik, hogy nekünk az idén tavasszal minden meccs rangadó lesz. Angeli külföldön tartózkodott, Papp eltiltását töltötte, míg a padra Nemes sérülés miatt csak „mutatóba” ült le. A mérkőzés első helyzetét mégis mi, illetve Pesti dolgozta ki, aki labdát csent a védőktől, kapura tört, de ziccerét „Kis Yeti” bravúrral hárította. A 20. percben ők is kidolgozták első helyzetüket, amit gólra is váltottak. Egy bal oldali beadásnál Jaksütz megelőzte Csordást, és Szabados mellett a kapuba bólintott (1-0). Következő helyzet ismét előttünk adódott, amikor Takács ment el a jobb oldalon, ahonnan Pestit vagy Matityot is megjátszhatta volna. Előbbit választotta, akinek lövését a gólvonalról vágták ki. Talán ha Matityot választja... Ezután ismét a hazaiak jöttek. Egy a hosszúra ívelt szögletet visszafejeltek középre, amire üresen érkezett Tusori és a kapuba fejelt (2-0). A félidő további részében is inkább ők veszélyeztettek, egy alkalommal a kapufa segített rajtunk, egy másiknál pedig Szabados tisztázott az utolsó pillanatban a kapuból kicsúszva, kivetődve. A második félidő ott folytatódott ahol az első abbamaradt. Ennek az 51. percben gól is lett az eredménye. Bal oldalon a felezőnél veszítettünk labdát, amivel Sziegl az alapvonalig nyargalt, centerezésébe Miki ugyan beleért, de így is csak megnehezíteni tudta Jaksütz dolgát, aki seggre ülve is bekotorta a labdát a hálónkba (3-0). Ekkor még az is benne volt a meccsben, hogy egy méretes zakóba futunk bele. Hogy ne így legyen, arról először Matity gondoskodott a 63. percben. Bal oldali szabadrúgásunkat Halász I. ívelte a kapujuk elé, amire Doni üresen érkezett és az ötös sarkáról a kapuba „stukkolt” (3-1). A 73. percben aztán az ellen kapusa is segített rajtunk, egy hazagurított labdát hosszan tolt maga elé, amire Takács csapott le. A nagy kavarodásban „Kis Yeti” kézzel ért a labdába 18 méterre a kapujától, akinek ezért piros lap lett a jutalma. A megítélt szabadrúgást Matity vágta a léc alá (3-2). Volt még hátra negyed óránk, hogy megszerezzük legalább az egyik pontot. Ehhez akkor voltunk a legközelebb, amikor Halász I. végzett el egy szabadrúgást, amit a kapuba beálló Sziegl (a hazaiak már korábban kihasználták az összes csere lehetőségüket) a kapufára tolt. A kipattanóra Matity érkezett, mellel maga elé tette a lasztit, és bevágta, de a játékvezető kezezés címén –tévesen- szabadrúgást ítélt kifelé. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a spori a második félidő elején hasonló szituációban a hazaiaktól is elvett egy szabályosnak tűnő gólt. A hátralévő időben már nem tudtunk gólt szerezni, így maradt a végeredmény 3-2. Összességében a hazai játékosok frissebbnek, fürgébbnek tűntek és a kiállításig az Ő akaratuk érvényesült a pályán. Legalábbis „belülről” átélve a meccset ez volt az érzésem. A hétvégén lehet javítani a Dusnok csapata ellen.