Sükösd SC. - Dusnok KSE 3-2 (2-1)

Sükösd: Szabados – Zsíkó, Krix, Csordás – Papp, Matity, Halász I., Tamás, Bohner – Pesti, Takács
Cserék: Geletta (Zsíkó helyett a félidőben), Büte (Pesti helyett a félidőben), Tölgyesi (Csordás helyett a 67. percben), Fekete (Tamás helyett a 78. percben), Czár
Sárga lap: Matity, Pesti, Tamás, Bohner, Papp

Dusnok: Tóth L., Turcsik, Tóth D., Bolvári, Bogárdi, Bolvári Z., Jagicza J., Kristály J., Mihalik, Kristáy D., Jagicza T.
Cserék: Tamaskó, Rogács
Sárga lap: Bolvári D., Bogárdi Z., Mihalik
Piros lap: Tóth D.

Gólok: Papp, Matity, Geletta ill. Bolvári D, Bolvári Z.

Játékvezetők: Atyánszky (Tóth, Szabó)

Végre kellemes tavaszi időjárás fogadta a csapatokat és a kilátogató szurkolókat a 20. fordulós hazai mérkőzésünkön a Dusnok ellen. A csapat szerette volna kijavítani a múlt heti kisiklását, amikor is vereséggel távoztunk a Nádudvar otthonából. Mint az eredményből látszik ez végül sikerült is. A mérkőzés elején mind a két csapat próbálta magához ragadni a kezdeményezést, ezért elég lüktető volt a játék. A vezetést a Dusnokiaknak sikerült megszerezniük. Egy 18 méteres szabadrúgás pattant le közvetlenül a kapunk előtt, ezért Miki csak ütni tudta a labdát, amire Ők csaptak le előbb és a kapuba passzolták (0-1). Hála Istennek nem tört meg a csapat és rövid időn belül sikerült is egyenlítenünk. Csordás indította hosszan Takácsot, akit a védője csak szabálytalanul tudott megállítani a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Papp vágta védhetetlenül a léc alá (1-1). Nem sokkal később már a vezetést is átvettük. Halász I. ívelt egy szabadrúgást a kapu elé, amire Matity érkezett, és bólintott (2-1). A félidő hátralevő részében inkább mezőnyjáték folyt, bár a félidő vége előtt növelhettük volna az előnyünket. Pesti lépett ki Matity nagyszerű labdájával, a kifutó kapust is átemelte, de a laszti a kapufáról kipattant, amit fejjel még egyszer megpróbált a kapuba juttatni, de sajnos nem sikerült. A félidőben két kényszerű cserét is végre kellett hajtania Nagy mesternek. Pesti és Zsíkó sem bírta tovább, de a helyükre beállok helytálltak. Nem is akárhogy… A 47. percben Halász I. végzett el gyorsan egy szabadrúgást, amivel Bohner nyargalt el a baloldalon. A beadást nem tudták kimenteni a dusnoki védők, és a pár perccel korábban beálló Geletta első labdaérintésből a kapuba bombázott (3-1) Ezúton is gratulálunk Kis Gelónak az első „felnőtt” góljához. A biztos vezetés tudatában próbáltunk nyugodtan focizni, és további helyzeteket kialakítani. Ez többször sikerült is. Egy ilyen esetben Takács átjátszotta az emberét, aki csak szabálytalanul tudta megállítani Zolit, amiért megkapta második sárgáját, majd a pirosat is. Ez mintha kicsit összezavart volna minket – bár többen csak a meccs után az öltözőben tudták meg, hogy emberelőnyben játszottunk?! – és elkezdtünk kapkodni és pontatlanul focizni. A helyzeteink így is megvoltak, többször is csak az utolsó passzok pontatlanságán múlott, hogy nem tudtuk növelni az előnyünket. Ahogy telt az idő, úgy fogyott a csapat ereje és lanyhult a figyelmünk. Ezt ki is használták a „rácok”. Egyik támadójuk fordult le a 16-oson belül, akit csak szabálytalanul sikerült megállítani. A jogosan megítélt büntetőbe Miki ugyan beleért, de hárítania nem sikerült (3-2). A végén még Taki verte át a védőjét és vezette a kapusra a labdát, aki nagy bravúrral hárította a ziccert. A végeredmény így maradt 3-2 a javunkra. Összességében jól játszott a csapat, volt tűz bennünk és úgy érzem megérdemelten tartottuk otthon a három pontot, az amúgy nagyon gyenge játékvezetéssel kísért meccsen.