Felsőszentiván SK. - Sükösd SC. 1-1 (0-0)

Sükösd: Szabados – Geletta, Halász T., Csordás – Papp, Krix, Matity, Halász I. Bohner – Takács, Tamás
Cserék: Büte (Papp helyett a félidőben), Tölgyesi (Halász T. helyett a 75. percben), Fekete (Takács helyett a 82. percben), Czár
Sárga lap: Matity, Halász I., Takács, Krix

Felsőszentiván: Palásti – Gulyás, Blahó, Mészáros, Schnobl K., Gertner, Schnobl A., Ördög, Kiss, Kuthi, Hódos
Cserék: Torma, Vas, Szűcs T.
Sárga lap: Kiss, Gulyás

Gólszerzők: Kuthi ill. Matity

Játékvezetők: Alaga (Tóth, Szlavikovics)

Ragyogó napsütésben, de viharos erejű szélben léptünk pályára a Felsőszentiván otthonában. A körülmények irreálisak voltak ahhoz, hogy folyamatos játék alakuljon ki a pályán. A mérkőzést mi kezdtük hátszéllel, de a megbeszélt taktikából - miszerint a földön járassuk a labdát, és rövid lapos passzokkal játsszunk – semmit nem sikerült megvalósítanunk. Vágtuk előre a labdát, amik az esetek többségében utolérhetetlenek voltak a csatáraink számára. Pár helyzetet azért így is sikerült kialakítanunk. Először Halász I. szerzett labdát az ügyetlenkedő védőktől, de a kint álló kapus felett nem sikerült átemelnie a labdát. Nagy lehetőség volt. Később Takács rázta le az embereit a jobb oldalon, de az alapvonalról leadott lövése a hosszú kapufáról kifelé pattant. Talán ha beadja a Karesznak... Donátnak is volt egy veszélyesen csapódó szabadrúgása, amit a felsőszentiváni kapus fölé tenyerelt. Közben azért Ők is veszélyeztettek, sőt, talán nekik voltak a nagyobb helyzeteik, de szerencsére ezeket nem sikerült gólra váltaniuk. A fordulás után széllel szemben kellett játszanunk, mégis mi szereztük meg a vezetést. A 49. percben Halász I. a balszélről ívelt be egy szabadrúgást, ami Matity elé pattant. Doni jól eltörte a zsugát, de szerencsére az egyik hazai játékosról a saját kapujába pattant a labda (0-1). A második félidőben sok másik helyzetünk nem igazán akadt, igaz valódi ziccerük a Szentivániaknak sem, mégis sikerült az egyenlítés. A 65. percben egy beívelt labdát röviden szabadítottunk fel, a visszafejelt labdára ketten startoltak és nagy üggyel-bajjal ugyan, de sikerült begyötörniük a labdát a hálónkba (1-1). Később Halász T. szerelt utolsó emberként mintaszerűen, illetve Szabados mutatott be egy-két védést, így a mérkőzésen több gól már nem született. A játék képe alapján igazságos döntetlen született a mérkőzésen.