Így láttam én... 2011-04-09 Felsőszentiván-Sükösd 1-1

FELNŐTT: Felsőszentiván SK - Sükösd SC 1:1 (0:0)

2011. április 9. (Felsőszentiván, 150 néző.)

IFJÚSÁGI: Felsőszentiván SK - Sükösd SC 0:10 (0:5)

Vezette: Allaga Iván (Szlavikovics Attila, Tóth Sándor)

Közvetlenül a mérkőzés megkezdése előtt egy szurkolótól – papírpoharas sörrel a kezében – hallom: „Jani! Máma győzünk! A szél, meg a bíró nekünk fúj. Megláttam ezeket Csanádon, félidőre úgyis kidöglenek.” Gondoltam, nem ismeri az egymás elleni eredményeket.

2007 ősze óta ötször találkoztunk. Eddig egy döntetlent értek el ellenünk 2010 márciusában (1:1). A gólkülönbség javunkra 13:2. Különösen emlékezetes a 2009. február 21-i, amikor Gazsi vezényletével 6:1-re nyertünk náluk. A hatból Tamás Karcsi négyet vállalt. Aggodalomra tehát nem volt ok – ha csak az nem, hogy a tavaszi szezonban voltak jó eredményeik. Megverték Nemesnádudvart és Dusnokot, Szakmártól is csak 3:2-re kaptak ki.

Viharos szélben indult a játék, az első félidőben elvileg nekünk kedvezett, de lehetetlenné tette a pontos játékot. Kiszámíthatatlan volt, mi következik egy-egy szituációból. Támadgattunk, de az első lehetőség a 6. percben Felsőszentiváné volt. A gyengére sikerült lövést Szabados könnyen fogta. Két perc múlva Halász István emelését szépen hárította a hazai kapus. A 12. percben Papp 22 m-es szabadrúgását tolta szögletre.

A 15. percben ordító gólhelyzetet ügyetlenkedett el Felsőszentiván. Válaszul – három jó átadásunkat követően – (nagy szó!) Takács a védők mögé került. Az alapvonalon „végig gyalogolt”, visszagurított, de nem érkezett időben senki. Jó lehetőség volt. A 16. percben Matity 30 m-es szabadrúgását a léc alól tolta fölé Palásti. A 20. percben Tamás került nagyon jó helyzetbe. A 11-es táján járt, de nem lőtt, hanem az üres baloldalra passzolta a labdát. Hazai kontra következett, amelynek befejezésénél mutatta meg Szabados, hogy a vonalon mire képes. Kisebb tűzijáték végén az ötösön belülről leadott, jobb sarokba tartó, erős lövést nagy bravúrral hárította.

A félidőig még Matity percei következtek. Három egymást követő lövéséből az elsőt a kapus szépen fogta, a második magasan a kapu fölött, a harmadik a kapufa mellett hagyta el a játékteret. Az első játékrészt mi uraltuk, a szél támogatását nem tudtuk kellően kihasználni. Pesti nélkül veszélytelenek voltunk.

A második félidő azt hozta, amitől tartani lehetet! A hazaiak egy pillanatig sem hagytak kétséget a felől, hogy igényt tartanak a három pontra. Olyan nyomás alá kerültünk, ami sejteni engedte, hogy nem ússzuk meg gól nélkül.

Az 50. percben jutottunk először némi levegőhöz – s ilyen a futball – a vezető gólt mégis mi szereztük. Halász István 20 m-es szabadrúgása megtalálta Matityot, akinek lövése Gertnerről a hálóba pattant (0:1). A gól Matityé!

A megszerzett minimális előnyt próbáltuk foggal-körömmel megvédeni, ami a 68. percig sikerült. Igaz, hogy ehhez Szabados három remek védése kellett. Ha bármelyik bemegy, egy szavunk sem lehetett volna.

Az egyenlítés baloldali szöglet után Kuthi révén történt (1:1). Felsőszentiván mindent egy lapra tett föl. A számunkra így is kellemetlen tempót az utolsó negyedórában fokozni tudták.

Legtöbbször szabálytalanságok árán tudtuk megállítani őket. Egymást követték a 20-25 m-es szabadrúgások. Sőt! A 87. percben egy közel 50 m-es (!) majdnem a győzelmüket hozta. A félpályát alig-alig tudtuk átlépni, de Szabados jó napja értékes pontot hozott.

A mérkőzés végén el kellett gondolkodnom azon, hogy a bevezetőben említett öblös hangú szurkoló szakmai hozzáértése, nem nélkülözött minden alapot.

Ifjúsági csapatunk már az első félidőben – széllel szemben – eldöntötte a mérkőzést (0:5). Az ellenfél 22 percig tudta tartani magát. A mieink szél után dupláztak, így a végeredmény 0:10. Góllövők: Schultz Martin (4), Farkas Pál (3), Szőke Antal (2), Sudár Csaba (1).